تقویت و درمان ریزش مو با روش پی ار پی

مقدمه

داشتن موهایی پرپشت و حجیم، آرزوی هر فردی است و نقش تاثیرگذاری در افزایش اعتماد به نفس و حفظ زیبایی افراد دارد. اما امروزه زنان و مردان زیادی، بدلیل فشار کاری و اضطراب از ریزش مو رنج می برند و دنبال راهی مناسب برای جلوگیری از ریزش موهایشان هستند. تا جایی که به سمت کاشت مو روی آورده اند. ولی افراد بعد از کاشت مو، نیاز به استراحت دارند و تا ماه ها نباید سر کار بروند و کارهای سنگین انجام بدهند، همچنین این عمل عوارض زیادی در پی دارد. به همین دلیل بیشتر افراد به سمت تزریق PRP روی آورده اند که روشی نوین و غیرتهاجمی برای ترمیم موی سر است و بلافاصله بعد از تزریق، می توان به کارهای روزمره خود پرداخت.

از آنجایی که prp از خون خود فرد گرفته می شود، هیچ عوارضی ندارد. توجه کنید که برای درمان ریزش مو و تقویت رویش مو با روش پی ار پی، نیاز به دستگاه سانتریفیوژ و کیت های مخصوص است. امروزه استفاده از این تکنیک برای رشد مجدد موها، با هزینه ای خیلی کمتر از کاشت مو امکان پذیر می باشد. بنابراین اگر شما هم برای رفع ریزش موهایتان، دنبال روشی بی دردسر و راحت هستید، این مقاله را تا پایان مطالعه کنید. ابتدا بهتر است تعریفی جامع از prp آورده شود:

پی ار پی (prp) چیست؟

پی ار پی نوعی پلاسمای غنی از پلاکت و گلبول های قرمز و سفید است که از خون خود فرد گرفته می شود. همانطور که می دانید، در صورت ایجاد بریدگی یا زخم در بخشی از بدن، اولین واکنش دهنده پلاکت ها هستند که بلافاصله از خونریزی جلوگیری می کنند. به همین دلیل پزشکان پلاکت های غلیظ شده را استخراج و از آن جهت درمان نواحی آسیب دیده بدن استفاده می کنند تا بافت این بخش، سریع بهبود یابد.

قبل و بعد تزریق پی ار پی

امروزه در مطب ها و کلینیک های زیبایی، از prp جهت رشد مجدد موها، پیوند مو، بهبود زخم های تازه و قدیمی، رفع چین و چروک پوست، کلاژن سازی و جوانسازی استفاده می شود. به بیانی دیگر باید گفت: prp حاوی پروتئین ها و پلاکت های تغلیظ شده خون ( ۵ برابر بیش از گردش خون طبیعی پلاکت دارد ) است، به همین دلیل بیشتر پزشکان، درمان ریزش مو و تقویت رویش مو با روش پی ار پی را به بیشتر مشتریان توصیه می کنند.

پیشنهاد به شما : دستگاه تزریق پی ار پی

چطور با prp می توان ریزش مو را متوقف کرد؟

دلیل اصلی رشد طبیعی موها، سالم بودن فولیکول های مو (ریشه مو) است که در این حالت، ریزش مو حداقل میزان ممکن را دارد. سالم بودن فولیکول های مو به علت تغذیه صحیح شان توسط خون است، اما در صورت نا سالم بودن و آسیب دیدن آنها، موها به صورت غیرعادی می ریزند. بنابراین با تزریق پلاکت های تغلیظ شده (پی ار پی) به بخش فولیکول آسیب دیده مو، مکانیزم ترمیم زخم بطور طبیعی تقویت می گردد. تحقیقات ثابت کرده که prp در تحریک رشد فولیکول های مو موثر بوده و در متوقف کردن ریزش موها بسیار تاثیر گذار است.

قطع ریزش مو با پی ار پی

نحوه تولید  prpبرای تزریق به پوست سر

برای درمان ریزش مو و تقویت رویش مو با روش پی ار پی، ابتدا باید توسط سرنگ، خون بیمار را گرفت و آن را به داخل کیت مخصوص منتقل کرد. سپس می توان کیت حاوی خون را داخل دستگاه سانتریفیوژ قرار داد. با روشن کردن دستگاه سانتریفیوژ، خون با سرعت بالا به چرخش درآمده و اجزای مختلف آن از هم جدا می گردند. حالا می توان پلاکت های تولیدی (prp) را با استفاده از سرنگ، به محل مورد نظر از پوست سر تزریق کرد. این کار باید با ظرافت و دقت بالایی صورت گیرد تا فولیکول ها به ناحیه هدف برسند و بهترین نتیجه حاصل گردد. البته قبل از تزریق، حتماً باید محل مورد نظر را بی حس کرد تا بیمار در حین تزریق، احساس درد و ناراحتی نکند. کیت پی ار پی

مدت زمان تاثیر و نتایج PRP  در درمان ریزش مو

عکس قبل و بعد تزریق پی ار پی

درمان ریزش مو و تقویت رویش مو با روش پی ار پی، باید در چندین مرحله صورت گیرد تا تاثیر آن را ببینید. بعد از هر جلسه تزریق پی ار پی ، بهتر است یک ماه صبر کنید؛ سپس مرحله بعدی را شروع کنید. البته بنا به تشخیص پزشک این مدت زمان می توان متفاوت باشد. بیشتر مشتریان بعد از تزریق جویای مدت زمان تاثیر پی ار پی هستند، در جواب باید گفت : نتیجه قطعی درمان با پی ار پی ، در مدت زمان طولانی مشخص می گردد و شخص باید صبور باشد.

در واقع تاثیر اولیه و ابتدایی prp در تحریک فولیکول ها و رشد موها، ۳ تا ۴ ماه بعد از تزریق نشان داده می شود و نتیجه نهایی بعد از ۸ ماه مشاهده خواهد شد. بعد از این مدت زمان، فرد تزریق کننده تراکم بالای موهای خود و ضخیم شدن آنها را خواهد دید.

توجه کنید که درمان ریزش مو و تقویت رویش مو با روش پی ار پی، دائمی نیست و فقط سبب تحریک رشد موها می گردد؛ بنابراین توصیه می شود هر چند سال یک بار، از روش prp برای درمان رشد موها و تقویت آنها استفاده کنید تا همیشه موهایی پرپشت و زیبا داشته باشید.

تقویت ریزش مو

نتیجه گیری

در این مقاله در مورد درمان ریزش مو و تقویت رویش مو با روش پی ار پی صحبت کردیم و همانطور که گفته شد، پی ار پی پلاسمای غنی از پلاکت است و از خون خود فرد گرفته می شود و عوارض چندانی ندارد. با توجه به مطالبی که در این متن آورده شد، نتیجه می گیریم تزریق prp فقط مختص درمان ریزش مو نیست؛ بلکه برای جوانسازی و درمان مشکلات پوستی نیز استفاده می شود. همچنین گفته شد که برای تزریق prp نیاز به کیت های مخصوص و دستگاه سانتریفیوژ است که این محصولات را نیز می توانید از این شرکت تهیه کنید.

با خواندن این مقاله به این نتیجه می رسیم که تزریق پی ار پی به مو و پوست، در چندین دوره صورت می گیرد و بهتر است بین هر دوره، یک ماه فاصله بیفتد. نتیجه تزریق Prp را همان لحظه نمی توان دید، بلکه درمان ریزش مو و تقویت رویش مو با روش پی ار پی، نیاز به چندین ماه زمان دارد و تاثیر نهایی آن را می توانید بعد از ۸ ماه ببینید؛ پس کمی شکیبا باشید. تمامی این موارد را در داخل متن، بطور جامع تری شرح دادیم، اما لازم بود اینجا نیز چکیده ای از مطلب آورده شود.

عکس قبل و بعد از پی آر پی

عکس قبل و بعد از پی ار پی
عکس قبل و بعد از تزریق پی آر پی
تقویت رویش مو با پی ار پی
تقویت رویش مو با پی ار پی
عکس قبل و بعد از پی ار پی
عکس قبل و بعد از پی ار پی
درمان ریزش مو و تقویت مو
تقویت مو با روش پی ار پی
برای ما پیام بگزارید :