تب سنج دیجیتالی – خرید تب سنج لیزری

شرکت وین طب تامین کننده تجهیزات پزشکی می باشد که این بار با تامین یک تب سنج دیجیتالی با کیفیت همراه شما است این دستگاه از کیفیت ساخت بسیار بالایی برخوردار است و قوی ترین تب سنج حال حاضر در کشور می باشد ، دارای یک سال گارانتی تمام عیار می باشد . خرید آنلاین این تب سنج تفنگی با تماس تلفنی میسر است لذا برای خرید تب سنج غیر تماسی با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمایید .همان طور که می دانید تب یک آلارم برای وجود بیماری یا ناراحتی در بدن است. در واقع وجود یک تب سنج تفنگی می تواند شما را از وضعیت بدنی آگاه نماید. تب بالا می تواند نشانه بیماری های عفونی، ویروس کرونا، آنفلوانزا، سرماخوردگی، درگیری بدن با بیماری های خود ایمنی و … باشد. بروز تب نشان می دهد بدن در حال مبارزه و درگیری است. بنابراین علت این مبارزه باید به درستی تعیین شود و هر چه زودتر این مشکل مرتفع گردد.

تب سنج لیزری فوق العاده باکیفیت – قیمت : ۱٫۳۰۰٫۰۰۰ تومان – ارسال تهران کمتر از ۲ ساعت – ۲ سال گارانتی

امکانات : دقت اندازه گیری بالا (+- ۰٫۳ ) – فاصله اندازه گیری تا ۱۰ سانتی متر – زمان پاسخگویی زیر ۲۵۰ میلی ثانیه – آلارم درجه حرارت بالا – نور پس زمینه HD – خاموش شدن خودکار – خوش دست و متریال باکیفیت

با شروع بیماری کرونا نیاز به تب سنج تفنگی بیش از هر زمان دیگر در خانه ها احساس می شود. از آن جایی که تب جزء اصلی ترین نشانه های بیماری کرونا می باشد، بنابراین کنترل دمای بدن در منزل در شناسایی و مقابله با این بیماری اهمیت زیادی دارد. بسیاری از مراکز نیز از تب سنج ها برای غربالگری مردم استفاده کردند.

تب سنج لیزری

تب سنج لیزری یک حرارت سنج (Thermometer) مادون قرمز می باشد. این تب سنج با نام ترمومتر نیز شناخته می شود.

تمامی موجودات زنده و غیر زنده دارای انرژی بوده و از خود انرژی ساطع می کنند. این انرژی از جنبش ملکول ها به دست می آید. این انرژی از نوع مادون قرمز می باشد. زمانی که می خواهیم دمای بدن فردی را بدون تماس اندازه بگیریم، انرژی ساطع شده توسط فرد جذب تب سنج شده و به سیگنال های الکتریکی تبدیل می شود. این سیگنال ها دمای مورد نظر را بر روی صفحه نمایش LCD نمایش می دهند.

هنگام استفاده از تب سنج لیزری نکات زیر را رعایت کنید:

 • لنز دماسنج را تمیز نگه دارید.
 • دقت کنید آسیبی به لنز وارد نشده و روی آن خراش ایجاد نشود. زیرا در صورت آسیب دیدگی باعث ایجاد اخلال در کارکرد تب سنج خواهد شد.
 • سعی کنید در محیط پاک از این دستگاه استفاده کنید. زیرا هوای شرجی و بخار، همچنین گرد و خاک دقت دماسنج را کاهش می دهد.
 • هنگام استفاده از دماسنج لیزری حتما به نسبت D:S نوشته شده روی دستگاه دقت کنید. مثلاً با تب سنج با ۱:۱۰ نوشته شده روی آن، می توان با فاصله ۱۰ متری دمای قطر یک متر از اطراف جسم و یا فرد را اندازه گرفت.

قبل از آزمایش چند دقیقه دماسنج را در هوای عادی قرار دهید  تا به دمای محیط برسد، سپس آن را روی فرد جدید تست کنید.

تب سنج تفنگی

در کشور ایران نیز بیشتر از تب سنج لیزری تفنگی برای تشخیص بیماری کرونا استفاده می شود. در حال حاضر دماسنج لیزری به عنوان کارآمدترین دماسنج برای تب و تشخیص بیماری کرونا استفاده می شود.  این دستگاه بدون تماس با پوست مورد استفاده قرار می گیرد و همین موضوع بهره مندی از آن را رواج می دهد.

تب سنج تفنگی

اهمیت تب سنج تفنگی لیزری در تشخیص کرونا

تب سنج لیزری اولین بار در کشور چین مورد استفاده قرار گرفت. در واقع از این روش برای تشخیص افراد مبتلا به کرونا استفاده می شد.

تب سنج لیزری تفنگی

برای اینکه بتوانید از دستگاه لیزری به شکل مناسب بهره مند شوید، باید این آن را به قدر لازم به پیشانی افراد نزدیک کنید. در این صورت می توانید ارزیابی دقیقی از وضعیت دمای بدن افراد داشته باشد. تب سنج تفنگی لیزری می تواند ارزیابی مناسب و دقیقی برای تشخیص کرونا باشد. بعضی از افراد ممکن است در روزهای اولیه بیماری با تب مواجه نگردند. ضمن اینکه بهره مندی از داروهای تب بر نیز قادر به کنترل تب در این بیماران بوده و این موضوع شناسایی افراد دارای بیماری را سخت تر خواهد کرد.

مطلب مفید : تجهیزات پزشکی

نحوه تشخیص کرونا با تب سنج

دمای نرمال بدن برابر با ۹۸٫۶ درجه فارنهایت(یک یا ۲ درجه بیشتر) و همچنین ۳۷ درجه سانتی گراد(البته کمی بیشتر یا کمتر) می باشد. صبح ها دمای بدن افت دارد و در طول شب افزایش پیدا می کند.

اگر می خواهید با یک تب سنج اقدام به تشخیص کرونا کنید، باید اندازه گیری دمای بدن را در قسمت های مختلف انجام دهید. در این صورت می توانید از عدم ابتلا به بیماری مطمئن شوید.

در وضعیت ابتلا به کرونا باید تب زیر بغل فرد برابر با ۳۷٫۸ و بیشتر از آن، تب زیر زبان برابر با ۳۸٫۵ و بیشتر و تب پیشانی برابر با ۳۸٫۵  و بالاتر باشد. این تب بر مبنای سانتی گراد محاسبه می گردد.

به طور کلی دمای بدن در شبانه روز و در ساعات مختلف تغییر می کند اما این تغییر برابر با نیم تا یک درجه افزایش دمای بدن در عصرها می باشد.

به طور کلی تب سنج تفنگی در منازل و مکان های پرتردد گزینه مناسبی برای تشخیص کرونا می باشند. در واقع تب بالا احتمال ابتلا به بیماری کرونا را بهتر از هر چیزی توصیف می کند.

یکی از مهم ترین مسائل در دوران کرونا انتخاب تب سنج مناسب است. این دستگاه باید از قابلیت مناسبی برای تشخیص تب و تعیین دمای بدن برخوردار باشد. در این صورت می توان به یافته های به دست آمده با آن استناد نمود.   

خرید تب سنج لیزری

تب سنج تفنگی در برندها و کشورهای گوناگونی تولید شده و وارد بازار می شود. کشور سازنده، برند دستگاه، دقت اندازه گیری دما و فاصله قرار دادن دستگاه از بدن یکی از معیارهای اصلی جهت خرید این تب سنج می باشد. هنگام خرید این دستگاه باید به مکانی که قرار است دستگاه مورد استفاده قرار گیرد، توجه شود.

مثلاً برای استفاده در فرودگاه ها و مکان های شلوغ هنگام موردیابی کرونا، باید از تب سنجی استفاده کرد که هم باتری آن طول عمر بالایی داشته و هم دقت بالایی داشته باشد. از طرفی چون در این مکان ها سرعت تب سنجی افراد جهت جلوگیری از ایجاد صف و ازدحام بسیار مهم می باشد، باید بعد از هر تستی که انجام می شود سرعت بازگشت دمای دستگاه به محیط بالا باشد. تا بتوان به سرعت دمای بدن فرد بعدی را تست کرد. همچنین در این مکان ها سنسورهای دستگاه باید کیفیت بسیار بالایی داشته باشد و نیاز به بسیار نزدیک کردن دستگاه به بدن افراد نباشد‌.

ولی دستگاهی که برای مصارف خانگی خریداری می شود، سرعت بسیار بالای تب سنجی و یا فاصله کم یا زیاد دستگاه از بدن اهمیت چندانی ندارد. می توان با چشم پوشی از برخی ویژگی ها دستگاهی یا قیمت بسیار مناسب خریداری کرد. جهت گرفتن مشاوره رایگان و تصمیم گیری برای خرید تب سنج لیزری می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

قیمت تب سنج لیزری

با توجه به مطالبی که در این مقاله بیان شد، تب سنج های لیزری در انواع و برندهای گوناگونی وجود دارند. دستگاه های وارداتی نسبت به تولید داخل کشورمان (با همان امکانات) قیمت بالاتری دارند. از طرف دیگر قیمت این دستگاه رابطه مستقیمی با کیفیت آن دارد. البته شرکت وین طب سعی در ارائه با کیفیت ترین کالا با قیمت مناسب دست مشتریانش دارد. و کالاهایی که این شرکت ارائه می کند در مقایسه با قیمت بازار بسیار مناسب تر می باشد‌.

نوع دستگاهی که جهت خرید انتخاب می کنید، باید مناسب با نوع استفاده از دستگاه و بودجه شما باشد. زیرا هر چه کیفیت سنسورهای حرارتی استفاده شده در دستگاه، کیفیت باتری، کیفیت لنزهای دستگاه، طول عمر و ماندگاری دستگاه و … بالاتر باشد قیمت دستگاه بالاتر می رود.

دماسنج شیشه ای

برای بهره مندی از این تب سنج تفنگی باید ضدعفونی کردن را مورد توجه قرار دهید. این دماسنج باید به سمت پایین تکان داده شود. این کار برای پایین آمدن جیوه و رسیدن آن تا سطح حداقلی ۳۵٫۳ درجه سانتی گراد می باشد. در ادامه تب سنج بر روی زبان بیمار یا زیر بغل او قرار خواهد گرفت. البته این دماسنج باید بعد از سه دقیقه بیرون آورده شود. این زمان برای گرم شدن جیوه و عملکرد آن اهمیت دارد و باید رعایت شود. خط جیوه بیانگر دمای دریافتی از بدن شما خواهد بود. خواندن دمای ثبت شده بر روی این تب سنج دشوار بود. از این رو افراد بسیاری در خواندن آن مشکل داشتند. این موضوع دقت دماسنج را پایین می آورد.  

دماسنج های شیشه ای ابتدا به جای دماسنج های دیجیتال مورد استفاده قرار می گرفتند. این دماسنج ها در بیمارستان و منازل استفاده  می شدند.

جیوه یک ماده مسموم کننده است. زمانی که شیشه دماسنج شکسته شود و جیوه آزاد گردد، در این صورت می توان احتمال مسمومیت با جیوه را داد. اگر هنوز از این دماسنج ها دارید، بهتر است از روش مناسبی برای دور انداختن آن ها بهره مند شوید. این زباله جزء زباله های خطرناک می باشد و باید دفع آن به شکل اصولی انجام شود.  

دماسنج پلاستیکی

دماسنج پلاستیکی نیز از جمله دماسنج های پرکاربرد است که به سهولت مورد استفاده قرار می گیرد. برای بهره مندی از این تب سنج تفنگی باید آن را به مدت یک دقیقه بر روی پیشانی بگذارید. در ادامه با تغییر رنگ و خطوط آن می توانید درجه حرارت را بخوانید. این دماسنج ها چندان دقیق نیستند و نمی توان به داده آن استناد نمود. این دماسنج دما را بر روی پوست اندازه گیری می نماید.

تب سنج دیجیتالی

تب سنج دیجیتالی از تب سنج های فوق العاده دقیق می باشد. روش دیجیتالی به خاطر دقت بالا کاربران زیادی دارد و گزینه عالی برای استفاده محسوب می شود. دقت بالای این تب سنج باعث می شود که از آن در دوران بیماری کرونا برای تشخیص استفاده شود. داده ها این دستگاه قابل اتکا بوده و مطمئن است.

تب سنج دیجیتالی تفنگی سریع ترین و دقیق ترین ابزار برای سنجش تب می باشد. این روش در حال حاضر با قیمتی بین ۶ تا ۲۰ دلار در داروخانه ها و بسیاری از فروشگاه های اینترنتی عرضه می گردد. برای اینکه بتوانید از دماسنج به شکل صحیح بهره مند شوید، باید نحوه استفاده از آن را مطالعه کنید.

این نوع تب سنج دارای یک صفحه نماش LCD می باشد. از این صفحه نمایش جهت نشان دادن دمای بدن استفاده می شود. در داخل این تب سنج ها سنسورهای حرارتی الکترونی نصب شده اند. این سنسورها دمای بدن را ثبت کرده و در صفحه نمایش نشان می دهند. در طراحی های جدید تب سنج های دیجیتالی یک عدد لامپ LED وجود دارد، که در صورت مطلوب بودن دمای بدن به رنگ سبز، و در صورت بالا و پایین بودن دمای بدن رنگ آن قرمز می شود. معمولا تب سنج های دیجیتالی ، دارای نور پس زمینه جهت استفاده در تاریکی می باشند.

ویژگی های تب سنج دیجیتالی

 • این نوع ( دیجیتالی ) دما را هم به سانتی گراد و هم فارنهایت نمایش می دهد.
 • این تب سنج دیجیتالی سرعت اندازه گیری بسیار بالایی داشته و در عرض ۰/۲ ثانیه دمای بدن را اندازه می گیرد.
 • این مدل بسیار دقیق بوده و میزان خطای اندازه گیری  آن حداکثر ۰/۳ می باشد.
 • این دستگاه ها معمولا مجهز به سیستمی هستند که در صورت دمای غیرنرمال بدن، بوق هشدار به صدا در آمده و ال ای دی روشن می شود.
 • تب سنج دیجیتالی با باتری کار می کنند.
 • بازه اندازه گیری دما در این تب سنج ها بین ۳۲ تا ۴۲ درجه سلسیوس می باشد

مطلب مفید در رابطه با ضدعفونی : دستگاه اوزون ساز

تب سنج تفنگی غیر تماسی

تب سنج غیر تماسی نیز همانروش لیزری می باشد. از این دماسنج به عنوان تب سنج تفنگی نیز یاد می شود. برای دریافت دمای بدن با این تب سنج تفنگی به حدود یک تا سه ثانیه زمان نیاز دارید. دماسنج تفنگی در تماس با پوست قرار نمی گیرد و همین موضوع باعث می شود برای تست افراد مختلف استفاده شود. در واقع این تست کردن با آلودگی همراه نمی باشد.

تب سنج غیر تماسی تفنگی

وارد کننده تب سنج لیزری

شرکت های تجهیرات پزشکی که در زمینه فروش و عرضه محصولات ، دستگاه ها و کالا های پزشکی فعالیت دارند همواره در تلاشند تا گزینه های خرید پیش روی مشتریانشان را افزایش دهند. وین طب علاوه بر اینکه تجهیزات تولید شده در داخل کشور را به فروش می رسانند وارد کننده برند های خارجی نیز می باشند . تا مشتریانی که از برند خاصی استفاده می کنند بتوانند محصول مورد نظرشان را از این شرکت ها خریداری کنند. در مورد تب سنج نیز این گزینه صدق می کند.

به دلیل افزایش بیش از حد استفاده از تب سنج تفنگی ، شرکت های بسیار زیادی وارد کننده تب سنج لیزری بوده و آن را از شرکت های معتبر خارجی خریداری کرده و با اطمینان خاطر دست مشتری می رساند. وارد کننده تب سنج لیزری همواره با توجه به استاندارد های مشخص شده و نیز معیار هایی که خودشان دارند اقدام به واردات این کالای پزشکی می کنند. با اینکه تب سنج لیزری وارداتی قیمت بیشتری نسبت به مدل ایرانی خود دارد ، ولی هستند کسانی که استفاده از برند های خاص برایشان اهمیت زیادی دارد.

نکات مهم در استفاده از تب سنج

قبل از اینکه از دستگاه تفنگی استفاده کنید، ابتدا دست های خود را به مدت نیم دقیقه بشویید. این موضوع برای از بین بردن کلیه میکروب ها، ویروس ها و آلودگی ها رعایت می شود. در ادامه شروع به سنجش تب خود یا دیگران کنید.

دماسنج های لمسی باید قبل از استفاده مجدد ضدعفونی شوند. این نوع ها تماس زیادی با بدن دارند. بنابراین بعد از استفاده برای یک نفر باید ضدعفونی شوند.

برای سنجش دمای بدن باید تا پنج دقیقه قبل نوشیدنی و خوراکی میل نکنید. دماسنج ها باید بعد از استفاده تمیزکاری شوند.

با انتخاب یک تب سنج تفنگی مناسب می توان دمای بدن را به شکل منظم مورد ارزیابی قرار داد. این ارزیابی از شدت گرفتن بیماری کرونا یا انتقال آن به سایر افراد جلوگیری می کند.

اگر تب سنج شما از باتری بهره مند می شود، بهتر است از کارکرد صحیح باتری آن مطلع شوید. باتری ضعیف شده می تواند عدد نشان داده شده بر روی دماسنج را دچار اشکال کند.

روش استفاده از دماسنج دیجیتالی

دماسنج دیجیتالی را می توان به سه روش مورد استفاده قرار داد.

در روش اول این دماسنج به عنوان خوراکی مورد استفاده خواهد بود. این روش برای کودکان ۴ سال و بالاتر و بزرگسالان کاربرد دارد. در واقع افرادی می توانند از این روش برای تشخیص تب استفاده کنند که قادر به نگه داری دماسنج در دهان می باشند.

رکتال نیز از روش های مقعدی برای سنجش تب می باشد. این روش در مورد نوزادان بیشتر مورد استفاده خواهد بود. البته می توان این روش را برای کودکان سه سال یا کمتر از آن نیز مورد استفاده قرار داد. در این روش، دماسنج به آرامی وارد روده خواهد شد. شما می توانید از این روش سنجش تب برای کودکان بالای ۳ سال نیز استفاده کنید اما ممکن است نتوانید این تب سنج تفنگی را تا یک دقیقه نگه دارید.

روش سوم بهره مندی از تب سنج دیجیتالی نیز سنجش تب زیر بغل می باشد. البته این روش نسبت به ۲ روش قبلی از دقت و اطمینان کمتری برخوردار است. این روش برای چک سریع وضعیت دمای بدن استفاده می شود.

دماسنج گوش

این دماسنج را با نام تمپانیایی یا دماسنج گوش می شناسند. برای راه اندازی این تب سنج از دمای مادون قرمز استفاده می شود. این دماسنج برای اندازه گیری دمای گوش مورد استفاده خواهد بود. از این دماسنج برای سنجش تب در کودکان و نوزادان بزرگ استفاده می شود. در واقع نوزادان سه ماهه یا کمتر از آن گزینه مطلوبی برای بهره مندی از این تب سنج نیستند. اگر کودک شما موهای زیادی در داخل گوش دارد با مبتلا به گوش درد می باشد، بهتر است از این دماسنج استفاده نکنید.

اکثر پزشکان از این نوع تب سنج جهت تشخیص بیماری و سنجش دقیق دمای بدن در مطب ها و کلینیک ها استفاده می کنند. زیرا دقت تب سنج گوشی نسبت به بقیه انواع مدل ها بسیار زیاد بوده و در عرض یک ثانیه دمای بدن را نشان می دهد. همین باعث جذابیت آن در بین پزشکان شده است. نحوه استفاده از دستگاه گوشی دیجیتالی به این صورت است که ابتدا سر تب سنج را با الکل ضد عفونی کرده و و آن را در لاله گوش بیمار قرار می دهند و در عرض یک ثانیه درجه بدن مشاهده خواهد شد. این مدل بهترین و دقیق ترین تب سنج برای سنجش دمای بدن کودکان بوده و متخصصان کودکان فقط از این نوع تب سنج استفاده می کنند.

دماسنج پیشانی

دماسنج پیشانی یا شریان تمپورال نیز برای سنجش تب استفاده می شود. این دماسنج به اندازه تب سنج دیجیتالی دقیق نیست. از قیمت بیشتری برخوردار هستند و بر روی ماهیچه گیجگاهی پیشانی گذاشته می شوند. گرمای مادون قرمز خروجی از سر با این دماسنج اندازه گیری می شود.

پیشنهاد به شما : ترمومتر

دماسنج پستانکی

دماسنج های پستانکی دقت چندانی ندارند. این دماسنج ها با سختی مورد استفاده قرار می گیرند. چون این دماسنج باید به مدت طولانی در دهان کودک باقی بماند. این موضوع برای سنجش و ثبت دما مناسب نیست.

کاربرد های انواع تب سنج

تا این قسمت انواع تب سنج ها را بیان کردیم و نحوه کار کردن و استفاده از هر کدام را توضیح دادیم . هر کدام از این نوع دستگاه ها در مکان های گوناگونی استفاده می شوند و کاربرد دارند . نوع جیوه ای از اولین و ابتدایی ترین تب سنج ها بوده و در بیمارستان و هم در منازل از آن استفاده می شود. دقت این مدل بالا بوده و هنوز هم در بیمارستان ها از آن استفاده می شود.

ولی توجه کنید جیوه داخل این دماسنج ها سمی بوده و در صورت شکستن بسیار خطرناک می باشد و اگر در دهان بیمار شکسته شود حتی ممکن است موجب مرگ بیمار شود. به این دلیل در کشور های توسعه یافته استفاده از آن ممنوع شده است.

تب سنج های دیجیتالی نیز علاوه بر بیمارستان ها و منازل در مکان هایی که نیاز داریم دمای محیط را بدانیم ، استفاده می شود، مانند میوه فروشی ها ، انبار های مواد غذایی ، داروخانه ها و … . جهت استفاده از این نوع باید ، طریقه صحیح استفاده از آن را یاد بگیرید تا بتوانید استفاده بهینه از آن بکنید.

سنسوری که در این نوع تب سنج نصب شده است ، دمای محیط را به نمایشگر انتقال داده و نشان می دهد. مدل تفنگی نیز که همان مدل لیزری می باشند بعد از بیماری کرونا ایجاد شده اند و تقریباً در همه مکان ها ، جهت غربالگری بیماران استفاده می شود. این نوع تب سنج ها بیشتر در فرودگاه ها ، ایستگاه های راه آهن ، ترمینال ها و ورودی های شهر ها جهت سنجش دمای بدن افراد بدون تماس دستگاه با بدن و تشخیص بیماران کرونایی مورد استفاده قرار می گیرد.

علاوه بر مکان های عمومی در درب ورودی بیمارستان ها نیز می توان جهت سنجش دمای بدن بدون تماس می توان از آن استفاده کرد. دماسنج های گوشی نیز توسط پزشکان جهت تشخیص دقیق دمای بدن استفاده می شود و کاربرد خانگی و … ندارد.

مطالب مقید :

دیسپنسر

قسمت نظرات :
 1. avatar حسام امیرس

  با سلام. سایت شما را تصادفی در اینترنت به عنوان شرایط واردات تب سنج پیدا کردم. من میتوام مقدار زیادی از انواع تب سنج ها را از المان تهیه و ارسال کنم، دیجیتال، برای کودک و بزرگسال. ممنون میشم شرایط ورودش به ایران را راهنمایی کنید که یا با شما یا خودم مستقیم بفرستم ایران. با تشکر فراوان

  • avatar وین طب

   پیام شما رو به مدیریت شرکت ارجاع مدهیم در صورت نیاز بهتون پاسخ میدهند

 2. avatar مهرداد کوثر

  من از همین مدل GHSدوسال پیش خریدم اوایل خوب ودقیق بود الان هرجور تست میکنم یه درجه ثابت نشون میده نمیدونم عیب از کجاست باطری هم نو کردم تاثیری نداشت لطفا راهنمایی کنید

  • avatar وین طب

   طی تماس تلفنی شما رو راهنمایی کردیم

برای ما پیام بگزارید :