تب سنج تفنگی – فروش تب سنج لیزری غیر تماسی

شرکت وین طب تامین کننده تجایزت پزشکی می باشد که این بار با تامین یک تب سنج دیجیتالی با کیفیت همراه شما است این دستگاه از کیفیت ساخت بسیار بالایی برخوردار است و قوی ترین تب سنج حال حاضر در کشور می باشد ، دارای یک سال گارانتی تمام عیار می باشد . خرید آنلاین این تب سنج تفنگی با تماس تلفنی میسر است لذا برای خرید تب سنج غیر تماسی با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمایید .همان طور که می دانید تب یک آلارم برای وجود بیماری یا ناراحتی در بدن است. در واقع وجود یک تب سنج تفنگی می تواند شما را از وضعیت بدنی آگاه نماید. تب بالا می تواند نشانه بیماری های عفونی، ویروس کرونا، آنفلوانزا، سرماخوردگی، درگیری بدن با بیماری های خود ایمنی و … باشد. بروز تب نشان می دهد بدن در حال مبارزه و درگیری است. بنابراین علت این مبارزه باید به درستی تعیین شود و هر چه زودتر این مشکل مرتفع گردد.

با شروع بیماری کرونا نیاز به تب سنج تفنگی بیش از هر زمان دیگر در خانه ها احساس می شود. از آن جایی که تب جزء اصلی ترین نشانه های بیماری کرونا می باشد، بنابراین کنترل دمای بدن در منزل در شناسایی و مقابله با این بیماری اهمیت زیادی دارد. بسیاری از مراکز نیز از تب سنج ها برای غربالگری مردم استفاده کردند.

تب سنج تفنگی

در کشور ایران نیز بیشتر از تب سنج لیزری تفنگی برای تشخیص بیماری کرونا استفاده می شود. در حال حاضر دماسنج لیزری به عنوان کارآمدترین دماسنج برای تب و تشخیص بیماری کرونا استفاده می شود.  این دستگاه بدون تماس با پوست مورد استفاده قرار می گیرد و همین موضوع بهره مندی از آن را رواج می دهد.

تب سنج تفنگی

اهمیت تب سنج تفنگی لیزری در تشخیص کرونا

تب سنج لیزری اولین بار در کشور چین مورد استفاده قرار گرفت. در واقع از این روش برای تشخیص افراد مبتلا به کرونا استفاده می شد.

تب سنج لیزری تفنگی

برای اینکه بتوانید از دستگاه لیزری به شکل مناسب بهره مند شوید، باید این آن را به قدر لازم به پیشانی افراد نزدیک کنید. در این صورت می توانید ارزیابی دقیقی از وضعیت دمای بدن افراد داشته باشد. تب سنج تفنگی لیزری می تواند ارزیابی مناسب و دقیقی برای تشخیص کرونا باشد. بعضی از افراد ممکن است در روزهای اولیه بیماری با تب مواجه نگردند. ضمن اینکه بهره مندی از داروهای تب بر نیز قادر به کنترل تب در این بیماران بوده و این موضوع شناسایی افراد دارای بیماری را سخت تر خواهد کرد.

مطلب مفید : تجهیزات پزشکی

نحوه تشخیص کرونا با تب سنج

دمای نرمال بدن برابر با ۹۸٫۶ درجه فارنهایت(یک یا ۲ درجه بیشتر) و همچنین ۳۷ درجه سانتی گراد(البته کمی بیشتر یا کمتر) می باشد. صبح ها دمای بدن افت دارد و در طول شب افزایش پیدا می کند.

اگر می خواهید با یک تب سنج اقدام به تشخیص کرونا کنید، باید اندازه گیری دمای بدن را در قسمت های مختلف انجام دهید. در این صورت می توانید از عدم ابتلا به بیماری مطمئن شوید.

در وضعیت ابتلا به کرونا باید تب زیر بغل فرد برابر با ۳۷٫۸ و بیشتر از آن، تب زیر زبان برابر با ۳۸٫۵ و بیشتر و تب پیشانی برابر با ۳۸٫۵  و بالاتر باشد. این تب بر مبنای سانتی گراد محاسبه می گردد.

به طور کلی دمای بدن در شبانه روز و در ساعات مختلف تغییر می کند اما این تغییر برابر با نیم تا یک درجه افزایش دمای بدن در عصرها می باشد.

به طور کلی تب سنج تفنگی در منازل و مکان های پرتردد گزینه مناسبی برای تشخیص کرونا می باشند. در واقع تب بالا احتمال ابتلا به بیماری کرونا را بهتر از هر چیزی توصیف می کند.

یکی از مهم ترین مسائل در دوران کرونا انتخاب تب سنج مناسب است. این دستگاه باید از قابلیت مناسبی برای تشخیص تب و تعیین دمای بدن برخوردار باشد. در این صورت می توان به یافته های به دست آمده با آن استناد نمود.   

دماسنج شیشه ای

برای بهره مندی از این تب سنج تفنگی باید ضدعفونی کردن را مورد توجه قرار دهید. این دماسنج باید به سمت پایین تکان داده شود. این کار برای پایین آمدن جیوه و رسیدن آن تا سطح حداقلی ۳۵٫۳ درجه سانتی گراد می باشد. در ادامه تب سنج بر روی زبان بیمار یا زیر بغل او قرار خواهد گرفت. البته این دماسنج باید بعد از سه دقیقه بیرون آورده شود. این زمان برای گرم شدن جیوه و عملکرد آن اهمیت دارد و باید رعایت شود. خط جیوه بیانگر دمای دریافتی از بدن شما خواهد بود. خواندن دمای ثبت شده بر روی این تب سنج دشوار بود. از این رو افراد بسیاری در خواندن آن مشکل داشتند. این موضوع دقت دماسنج را پایین می آورد.  

دماسنج های شیشه ای ابتدا به جای دماسنج های دیجیتال مورد استفاده قرار می گرفتند. این دماسنج ها در بیمارستان و منازل استفاده  می شدند.

جیوه یک ماده مسموم کننده است. زمانی که شیشه دماسنج شکسته شود و جیوه آزاد گردد، در این صورت می توان احتمال مسمومیت با جیوه را داد. اگر هنوز از این دماسنج ها دارید، بهتر است از روش مناسبی برای دور انداختن آن ها بهره مند شوید. این زباله جزء زباله های خطرناک می باشد و باید دفع آن به شکل اصولی انجام شود.  

دماسنج پلاستیکی

دماسنج پلاستیکی نیز از جمله دماسنج های پرکاربرد است که به سهولت مورد استفاده قرار می گیرد. برای بهره مندی از این تب سنج تفنگی باید آن را به مدت یک دقیقه بر روی پیشانی بگذارید. در ادامه با تغییر رنگ و خطوط آن می توانید درجه حرارت را بخوانید. این دماسنج ها چندان دقیق نیستند و نمی توان به داده آن استناد نمود. این دماسنج دما را بر روی پوست اندازه گیری می نماید.

تب سنج تفنگی غیر تماسی

تب سنج غیر تماسی نیز همانروش لیزری می باشد. از این دماسنج به عنوان تب سنج تفنگی نیز یاد می شود. برای دریافت دمای بدن با این تب سنج تفنگی به حدود یک تا سه ثانیه زمان نیاز دارید. دماسنج تفنگی در تماس با پوست قرار نمی گیرد و همین موضوع باعث می شود برای تست افراد مختلف استفاده شود. در واقع این تست کردن با آلودگی همراه نمی باشد.

تب سنج غیر تماسی تفنگی

نکات مهم در استفاده از تب سنج

قبل از اینکه از دستگاه تفنگی استفاده کنید، ابتدا دست های خود را به مدت نیم دقیقه بشویید. این موضوع برای از بین بردن کلیه میکروب ها، ویروس ها و آلودگی ها رعایت می شود. در ادامه شروع به سنجش تب خود یا دیگران کنید.

دماسنج های لمسی باید قبل از استفاده مجدد ضدعفونی شوند. این نوع ها تماس زیادی با بدن دارند. بنابراین بعد از استفاده برای یک نفر باید ضدعفونی شوند.

برای سنجش دمای بدن باید تا پنج دقیقه قبل نوشیدنی و خوراکی میل نکنید. دماسنج ها باید بعد از استفاده تمیزکاری شوند.

با انتخاب یک تب سنج تفنگی مناسب می توان دمای بدن را به شکل منظم مورد ارزیابی قرار داد. این ارزیابی از شدت گرفتن بیماری کرونا یا انتقال آن به سایر افراد جلوگیری می کند.

اگر تب سنج شما از باتری بهره مند می شود، بهتر است از کارکرد صحیح باتری آن مطلع شوید. باتری ضعیف شده می تواند عدد نشان داده شده بر روی دماسنج را دچار اشکال کند.

تب سنج دیجیتالی

تب سنج دیجیتالی از تب سنج های فوق العاده دقیق می باشد. روش دیجیتالی به خاطر دقت بالا کاربران زیادی دارد و گزینه عالی برای استفاده محسوب می شود. دقت بالای این تب سنج باعث می شود که از آن در دوران بیماری کرونا برای تشخیص استفاده شود. داده ها این دستگاه قابل اتکا بوده و مطمئن است.

تب سنج دیجیتالی تفنگی سریع ترین و دقیق ترین ابزار برای سنجش تب می باشد. این روش در حال حاضر با قیمتی بین ۶ تا ۲۰ دلار در داروخانه ها و بسیاری از فروشگاه های اینترنتی عرضه می گردد. برای اینکه بتوانید از دماسنج به شکل صحیح بهره مند شوید، باید نحوه استفاده از آن را مطالعه کنید.

مطلب مفید در رابطه با ضدعفونی : دستگاه اوزون ساز

روش استفاده از دماسنج دیجیتالی

دماسنج دیجیتالی را می توان به سه روش مورد استفاده قرار داد.

در روش اول این دماسنج به عنوان خوراکی مورد استفاده خواهد بود. این روش برای کودکان ۴ سال و بالاتر و بزرگسالان کاربرد دارد. در واقع افرادی می توانند از این روش برای تشخیص تب استفاده کنند که قادر به نگه داری دماسنج در دهان می باشند.

رکتال نیز از روش های مقعدی برای سنجش تب می باشد. این روش در مورد نوزادان بیشتر مورد استفاده خواهد بود. البته می توان این روش را برای کودکان سه سال یا کمتر از آن نیز مورد استفاده قرار داد. در این روش، دماسنج به آرامی وارد روده خواهد شد. شما می توانید از این روش سنجش تب برای کودکان بالای ۳ سال نیز استفاده کنید اما ممکن است نتوانید این تب سنج تفنگی را تا یک دقیقه نگه دارید.

روش سوم بهره مندی از تب سنج دیجیتالی نیز سنجش تب زیر بغل می باشد. البته این روش نسبت به ۲ روش قبلی از دقت و اطمینان کمتری برخوردار است. این روش برای چک سریع وضعیت دمای بدن استفاده می شود.

دماسنج گوش

این دماسنج را با نام تمپانیایی یا دماسنج گوش می شناسند. برای راه اندازی این تب سنج از دمای مادون قرمز استفاده می شود. این دماسنج برای اندازه گیری دمای گوش مورد استفاده خواهد بود. از این دماسنج برای سنجش تب در کودکان و نوزادان بزرگ استفاده می شود. در واقع نوزادان سه ماهه یا کمتر از آن گزینه مطلوبی برای بهره مندی از این تب سنج نیستند. اگر کودک شما موهای زیادی در داخل گوش دارد با مبتلا به گوش درد می باشد، بهتر است از این دماسنج استفاده نکنید.

دماسنج پیشانی

دماسنج پیشانی یا شریان تمپورال نیز برای سنجش تب استفاده می شود. این دماسنج به اندازه تب سنج دیجیتالی دقیق نیست. از قیمت بیشتری برخوردار هستند و بر روی ماهیچه گیجگاهی پیشانی گذاشته می شوند. گرمای مادون قرمز خروجی از سر با این دماسنج اندازه گیری می شود.

تب سنج شریان تمپورال

دماسنج پستانکی

دماسنج های پستانکی دقت چندانی ندارند. این دماسنج ها با سختی مورد استفاده قرار می گیرند. چون این دماسنج باید به مدت طولانی در دهان کودک باقی بماند. این موضوع برای سنجش و ثبت دما مناسب نیست.

مطالب مقید :

دیسپنسر

برای ما پیام بگزارید :