الکل پاش – دستگاه الکل پاش

در این روزهای مبارزه با کرونا استفاده از انواع دستگاه الکل پاش و دیگر محلول های ضدعفونی کننده در اکثر مکان های عمومی و خصوصی ضرورت یافته است، این دستگاه ها در مدل های مختلف اتوماتیک و غیر اتوماتیک در بازار موجود هستند و سعی می کنند با پاشیدن مواد ضدعفونی کننده در از بین بردن کرونا نقشی داشته باشند که ما در این مقاله به این موضوع می پردازیم.

توجه برای اطلاعات دقیق و کامل و لیست بروز قیمت این محصول کلیک کنید : دستگاه ضد عفونی کننده دست

دستگاه الکل پاش چیست

دستگاه الکل پاش دارای انواع مدل ها با مخزن هایی با حجم های مختلف می باشد و افراد می توانند با خریداری آنها محلول های مختلف ضدعفونی کننده مانند الکل و دیگر مایعات را در آنها بریزند.

افراد می توانند با استفاده از انواع این دستگاه های الکل پاش اتوماتیک و غیر اتوماتیک دست های خود را که محل تجمع انواع ویروس ها و باکتری ها می باشند و به راحتی می توانند آنها را درگیر بیماری ها کنند به آسانی ضدعفونی کنند.

مخزن انواع این دستگاه الکل پاش گنجایش یک لیتر به بال ا( در دستگاه ما ۱/۵ لیتر ) از محلول های مختلف ضد عفونی کننده را دارند و قابل ذکر است که یک لیتر محلول ضد عفونی کننده می تواند پاسخگوی نیاز هزار نفر در روز باشد.

پمپ موجود در دستگاه الکل پاش می تواند محلول الکل را به ذرات فوق العاده ریز در حد میکرون تبدیل کند و بدین طریق به خوبی می تواند صرفه جویی زیادی در استفاده از محلول های ضد عفونی کننده و الکل داشته باشد.

در انواع این دستگاه های الکل پاش دست به محل خروج مایع ضدعفونی کننده تماسی پیدا نمی کند، این دستگاه ها عموما دارای چراغ های حالت آماده به کار و توقف می باشند.

این مطلب را بخوانید : دستگاه ضد عفونی کننده دست

همچنین اکثر این دستگاه های الکل پاش دارای led هایی برای نشان دادن میزان ظرفیت مخزن دستگاه می باشند.

عموما بدنه و قسمت های مختلف انواع دستگاه های الکل پاش از استیل، فلزات ضد زنگ و مواد پلیمری و پلاستیکی تهیه می شوند زیرا محلول های ضد عفونی کننده سبب خورندگی و کاهش یافتن عمر دستگاه می شوند و این خورندگی به خصوص در زمان پاشیدن محلول به اطراف می تواند بیشتر اتفاق بیفتد.

انواع این دستگاه های الکل پاش می توانند محلول ضدعفونی کننده را به صورت مایع ، ذرات ریز و یا پودری روی دست های افراد بپاشند و این قابلیت در این دستگاه ها و نحوه خروج ماده ضدعفونی کننده در آنها قابل تنظیم می باشد.

اکثر این دستگاه های الکل پاش با برق شهری کار می کنند، البته در این میان برخی نیز با باتری های c مشغول به کار می باشند.

دستگاه الکل پاش اتوماتیک وین طب

انواع دستگاه های اتوماتیک و غیر اتوماتیک ضد عفونی کننده، دارای مدل های دیواری و ایستاده و همچنین چشمی، پدالی و قابل حمل می باشند که از هر کدام می توان در مکان های مختلف با شرایط متفاوت عمومی و خصوصی استفاده کرد.

انواع مدل های دستگاه محلول پاش اتوماتیک به صورت چشمی کار می کنند، نوع چشمی این دستگاه ها می توانند بسیار حساس باشند و دست ها را حتی در فاصله ۲۵ سانتی متری تشخیص دهند و محلول ضد عفونی کننده را بعد از گذشت یک ثانیه روی دست های افراد بپاشند.

این دستگاه های الکل پاش دارای سنسور قدرتمند و بدون خطایی با نور و اشعه مادون قرمز و یا اولتراسونیک می باشند که می توانند هر چهار ثانیه اقدام به پاشیدن محلول ضد عفونی کننده کنند.

انواع دستگاه الکل پاش اتوماتیک می توانند فواصل پاشیدن، زمان پاشیدن و مقدار آن را تنظیم کنند و در صورت اتمام محلول مخزن با ایجاد صدا این موضوع را اطلاع دهند.

مصرف محلول ضد عفونی کننده در این دستگاه بسیار پایین و هدررفت آن کم می باشد، اصولا می توان انواع این دستگاه ها را به صورت ایستاده، رومیزی و یا روی یک پایه اختیاری قرار داد، به طور معمول پایه های این دستگاه ها به صورت جدا به فروش می رسند و قابلیت تنظیم ارتفاع را دارند.

بسیاری از این دستگاه های الکل پاش نیاز به نصب ندارند و فقط کافی است آنها را در جای مناسبی قرار داد، در این میان انواع دستگاه های الکل پاش دیواری نیاز به نصب دارند، البته نصب آنها بسیار راحت می باشد و توسط چند پیچ باید به دیوار محکم شوند.

این دستگاه ها دارای قابلیت دسترسی راحت به مخزن می باشند و می توان به راحتی محلول ضد عفونی کننده را در مخزن آنها ریخت، انواع مدل های ایستاده این دستگاه ها دارای اندازه مناسبی می باشند و افراد برای استفاه نیاز به خم کردن ندارند.

این دستگاه های الکل پاش اصولا دارای دکمه پاور می باشند و می توان زمان و مقدار پاشش محلول ضدعفونی کننده را در آنها تنظیم کرد، به طور معمول زمان پاشش در اکثر این دستگاه ها به مدت چهار ثانیه می باشد.

بسیاری از این دستگاه ها می توانند انواع محلول های ضدعفونی کننده مانند الکل، اتانول و آب … را در مخازن خود قرار دهند.

قابل ذکر است که بسیاری از این دستگاه های الکل پاش به صورت خرطومی می باشند و می توان از آنها برای پاشیدن مواد ضد عفونی کننده در ذرات بسیار ریزی در محیط های عمومی مانند مراکز آموزشگاهی و بیمارستان ها و تجمعات استفاده کرد و اجازه داد ذرات معلق مواد ضد عفونی کننده برای چند ثانیه ای در فضا بمانند و کمی فضا ضد عفونی گردد.

روش کار دستگاه های الکل پاش

استفاده از این دستگاه ها بسیار راحت است و هر کدام شیوه کار خود را دارند، انواع مدل های دستگاه های چشمی با یک سنسور کار می کنند، این دستگاه ها با استفاده از یک حسگر دست افراد را تشخیص می دهند، در این دستگاه ها افراد باید دست خود را در مقابل چشم دستگاه قرار دهند( این زمان بیشتر از یک ثانیه طول نمی کشد) تا دستگاه محلول ضد عفونی کننده را روی دست آنها بپاشد.

اما در انواع مدل های پدالی، افراد باید دست های خود را در مقابل محل خروج مایع قرار دهند و سپس پدال دستگاه را بفشارند، به این طریق محلول ضد عفونی کننده روی دست آنها می ریزد.

استفاده از انواع دستگاه الکل پاش در مکان های مختلف

خیلی از اماکن خصوصی و عمومی می توانند از این دستگاه های  الکل پاش برای حفظ سلامتی کارمندان خود و افراد جامعه استفاده کنند و افراد با مراجعه به این مراکز می توانند از سلامت و محیط ضد عفونی شده آنجا اطمینان حاصل کنند.

بیمارستان ها، درمانگاه ها، مطب ها از محیط هایی هستند که باید حتما مجهز به انواع مدل های این دستگاه ها باشند تا به افراد مستعد ابتلا به بیماری های مختلف کمک کنند.

بانک ها، ادارات و شرکت های دولتی و خصوصی، رستوران ها و هتل ها نیز از مکان های عمومی هستند که پذیرای افراد زیادی می باشند که می توان با استفاده از انواع مدل های این دستگاه های الکل پاش کمی در از بین بردن ویروس ها و باکتری ها کوشید.

مدارس و محیط های آموزشگاهی نیز می توانند از این دستگاه ها به تعداد زیاد استفاده کنند تا محصلان چندین بار در روز دست های خود را به مواد ضد عفونی کننده آغشته کنند.

مکان قرار دادن این دستگاه ها نیز اهمیت زیادی دارد، به طور مثال مکان های سر بسته باید از این دستگاه ها در محل ورود افراد استفاده کنند.

مزایای استفاده از انواع دستگاه های الکل پاش

این دستگاه ها همین که سبب ضدعفونی کردن دست های افراد که آلوده به انواع ویروس های می باشد، می گردند دارای مزیت و اهمیت فوق العاده ای هستند.

اما به طور کلی این دستگاه ها دارای نصب سریع و راحتی می باشند، قیمت مناسب و مقرون به صرفه ای دارند و بیشتر آنها امکان تغییر حجم مخزن را نیز دارند و می توان آن را بزرگتر و یا کوچکتر کرد. 

بسیاری از این دستگاه ها قابلیت تنظیم مقدار پاشش و تنظیم ارتفاع دستگاه و نازل آن را دارند.

توجه به نکاتی در هنگام خرید دستگاه الکل پاش

این دستگاه ها در مدل های مختلفی در بازار موجود هستند و بسیاری از شرکت های صنعتی در کشور این دستگاه ها را می سازند و هر کدام سعی می کنند با استفاده از تکنولوژی روز و پیشی گرفتن از تکنولوژی به کار رفته در مدل های خارجی، دستگاهی تواناتر و مجهزتر را به بازار عرضه کنند.

افراد باید دقت کنند در هنگام خرید ابتدا به برند دستگاه الکل پاش توجه کنند، در مرحله بعد باید به انتخاب مدل دستگاه بپردازند.

باید در هنگام خرید به حجم مخزن، مقدار پاشش محلول و زمان آن نیز توجه کرد.

اکثر این دستگاه های الکل پاش دارای گارانتی و خدمات پس از فروش می باشند و باید به اندازه و زمان استفاده از آن دقت کرد زیرا به دلیل استفاده زیاد از این دستگاه ها به خصوص در مکان های عمومی امکان خرابی آنها و قطعاتشان وجود دارد.

باید دستگاهی را خریداری کرد که دارای پمپ روانی باشد و بتواند به خوبی مایع ضدعفونی کننده را اسپری کند. 

در هنگام خرید انواع دستگاه های اتوماتیک و چشمی، باید دقت کرد که سنسور آنها از نوع اولتراسونیک باشد، زیرا به پوست دست افراد آسیبی وارد نمی کند.

توجه به ابعاد، وزن دستگاه، قابلیت تنظیم نازل دستگاه، نوع پاشش( پودری، اسپری، مایع و ژل) و نوع طراحی نیز می تواند از نکات دیگر مورد اهمیت در هنگام خرید دستگاه های الکل پاش باشد.

قسمت نظرات :
  1. avatar علی اکبری

    با سلام اینجانب نیاز به یک دستگاه ضد عفونی کننده دست هوشمند مدل پرو ایستاده دارم چطوری میتونم خریداری کنم با تشکر

    • avatar وین طب

      با سلام آقای اکبری با شما تماس گرفتن همکاران من و سفارشتون از طریق تیپاکس براتون ارسال شد

برای ما پیام بگزارید :