۱۳ نکته در مورد هایفوتراپی که حتما باید بدانید

افتادگی پوست و کاهش طراوت و تازگی آن، مشکل بیشتر افراد بخصوص خانم ها بوده که سبب ایجاد اضطراب در آنها می شود. به همین دلیل امروزه در مراکز زیبایی، از روش های مختلف جهت جوانسازی و لیفت صورت استفاده می شود. بهترین روش جهت رفع افتادگی پوست، هایفوتراپی است که عملی غیرتهاجمی بوده و پوست را سفت می کند و سطح تولید کلاژن در پوست را افزایش می دهد. در نتیجه می توان گفت: هایفودرمانی روشی نوین برای از بین بردن خطوط پوست و چین و چروک است. بیشتر افراد از این روش، جهت لیفتینگ و شادابی پوست صورت و گردن خود استفاده می کنند.

برخی از پزشکان، این روش درمانی را جهت تخلیه چربی های صورت و غبغب برمی گزینند و در مواردی از این روش، به منظور درمان انواع تومورهای سرطانی استفاده می شود. هایفوتراپی صورت و گردن، با دستگاه هایفو صورت می گیرد که این دستگاه، عمل هایفوتراپی را با امواج فراصوت و شدت بالا اجرا می کند (همان امواج کاربردی در سونوگرافی)، بطوری که امواج به لایه های زیرین پوست نفوذ کرده و با گرم کردن، سلول های پوستی را فعال می کند تا پوست شروع به کلاژن سازی کند. در این مقاله به ۱۳ نکته مهم در مورد هایفوتراپی اشاره خواهیم کرد.

بررسی ۱۳ نکته مهم در مورد هایفوتراپی

قبل از بررسی نکات اگر قصد خرید دستگاه هایفو تراپی دارید به لینک مقابل مراجعه کنید : دستگاه هایفو تراپی

تحقیق برای یافتن بهترین کلینیک تخصصی هایفوتراپی

عمل هایفوتراپی باید تحت نظر پزشک متخصص پوست صورت گیرد، پزشک باید معاینات لازم را انجام داده و مشکلات پوستی را شناسایی کند. اگر مشکلات پوستی حاد است، باید از کارتریج مخصوص استفاده کرد. در صورت عمیق بودن چین و چروک و افتادگی پوست، حتماً باید از کارتریجی استفاده کرد که به راحتی امواج التراسوند را تا عمیق ترین بخش پوست منتقل می کند. به همین دلیل انتخاب پزشکی متخصص و باتجربه اهمیت بالایی دارد و نباید این مرحله را نادیده گرفت . 

قبل و بعد هایفوتراپی

مشورت با پزشک در خصوص هایفو تراپی

قبل از انجام هایفوتراپی حتماً با پزشک مشورت کنید تا مراقبت های لازم قبل و بعد از درمان را برایتان بازگو کند. پزشک موظف به پرسیدن سوالاتی در باب بیماری ها و مشکلات پوستی است، زیرا افرادی که شرایط لازم را ندارند، نباید این عمل را انجام دهند که افراد دیابتی، افراد دارای بیماری قلبی و اختلالات سیستم ایمنی، افرادی که مبتلا به تیروئید هستند و یا درگیر فلجی صورت هستند از این دسته افراد به حساب می آیند. خب دومین نکته از ۱۳ نکته مهم در مورد هایفوتراپی را نیز شرح دادیم.

حضور در کلینیک زیبایی نیم ساعت قبل از هایفو 

بهتر است نیم ساعت قبل از انجام عمل هایفوتراپی در مطب یا کلینیک حضور داشته باشید تا از میزان استرس شما کاهش یابد. در واقع استرس داشتن اصلاً خوب نیست و ممکن است سبب شود نتیجه مطلوب حاصل نگردد. 

رعایت تغذیه قبل از هایفوتراپی

در بین ۱۳ نکته مهم در مورد هایفوتراپی، رعایت تغذیه اهمیت بیشتری دارد. در واقع دو روز قبل از هایفودرمانی از مصرف الکل بپرهیزید؛ زیرا نوشیدنی های الکلی سبب می شود جریان خون در رگ ها افزایش یابد که در این حالت، هایفوتراپی گرمای زیادی در صورت ایجاد خواهد کرد که ممکن است مشکلاتی به بار آورد. همچنین باید از خوردن داروها و غذاهای التهاب زا دوری کرد. 

دستگاه هایفوتراپی

عدم تداخل چند درمان  

از دیگر نکاتی که باید به آن توجه کرد، فاصله گذاشتن بین هایفوتراپی و سایر روش های درمانی پوست می باشد. در واقع تداخل چند روش درمانی سبب حساس شدن پوست شده و ممکن است روند درمان را کاهش دهد.  پس زمان مابین درمان ها را باید مدیریت کرد.

هایفو و لیزر موهای زائد

هرگز هایفو و لیزر موهای زائد را بصورت همزمان انجام ندهید. بهتر است لیزر موهای زائد تکمیل شود، سپس عمل هایفوتراپی را انجام دهید تا به بهترین نتیجه برسید. حتماً باید بین لیزر موهای زائد و هایفوتراپی، چند هفته فاصله بیفتد.  

هایفوتراپی و تزریق ژل و بوتاکس

بیشتر افراد برای جوانسازی سمت روش های موقت از جمله ژل و بوتاکس روی می آورند که به اندازه هایفو درمانی در جوانسازی موثر نیست و چین و چروک های پوستی را در کوتاه مدت پوشش می دهد. به هر حال بهتر است هایفوتراپی و تزریق ژل یا بوتاکس بصورت همزمان صورت نگیرد و بین آنها حداقل ۲ هفته فاصله بیفتد. پس اگر تزریق ژل یا بوتاکس انجام دادید، اندکی صبور باشید و حوصله بخرج دهید، سپس اقدام به انجام عمل هایفوتراپی کنید.

بعد از انجام هایفو نیز از تزریق ژل و بوتاکس امتناع بورزید تا بصورت طبیعی، پوست صورتتان شروع به کلاژن سازی کند و مطمئن باشید با رعایت این ۱۳ نکته مهم در مورد هایفوتراپی، بهترین نتیجه از هایفوتراپی را خواهید گرفت.

هایفوتراپی

انجام عمل هایفوتراپی بدون آرایش

اگر هنگام انجام عمل هایفوتراپی صورت، آرایش کرده اید، حتماً صورتتان را بشورید تا عاری از هر نوع مواد آرایشی گردد؛ زیرا هنگام هایفوتراپی صورت، روی آن ژل مخصوص می ریزند، سپس هند پیش روی پوست می ریزند. از سوی دیگر، بعد از هایفوتراپی نیز نباشد صورت را شست و خنک کرد؛ چرا که خنک کردن پوست بعد از هایفو، ممکن است فرآیند هایفو را مختل کرده و سبب کاهش اثر آن شود. 

دوش گرفتن قبل از هایفو

دوش گرفتن قبل از هایفوتراپی از دیگر ۱۳ نکته مهم در مورد هایفوتراپی است که باید انجام شود. بعد از درمان، از خنک کردن غیرطبیعی پوست با کمپرس یخ و …، خودداری کنید. زیرا پوست باید به آرامی خنک شود و خنک شدن تدریجی پوست بعد از هایفو، شدت سوزش و قرمزی را کاهش می دهد. در واقع بعلت نفوذ امواج التراسوند به پوست، گرمایی ایجاد می شود که سبب قرمزی و سوزش می شود که این علائم بصورت طبیعی رفع خواهند شد و نیازی به خنک کننده های غیرطبیعی و یخ نیست. زیرا ممکن است این عوامل روند درمان را تا حدودی مختل کنند. 

شیو کردن موهای صورت 

دستگاه هایفو بدلیل تولید امواج التراسوند گرما ایجاد می کند، در صورتی که پوست حاوی موهای زائد باشد، گرمای بیشتری احساس خواهد شد. بنابراین توصیه می کنیم قبل از هایفوتراپی، صورت را با روشی مناسب و بصورت کامل شیو کنید. 

در نظر گرفتن زمان کافی برای هایفو

مدت زمان انجام هایفو روی پوست، حدوداً نیم ساعت است و این نکته نیز جزو ۱۳ نکته مهم در مورد هایفوتراپی می باشد. اما بعد از هایفو باید مدت زمانی را به استراحت اختصاص داد و مراقبت های لازم را بعمل آورد. با اینکه هایفوتراپی نیاز به دوران نقاهت ندارد، ولی بعد از این عمل باید از تابش مستقیم اشعه خورشید به پوست جلوگیری کرد. پس چند ساعت بعد از هایفو استراحت کنید و اجازه دهید پوست، بصورت طبیعی خنک شود. اگر فرآیند درمان پوست با هایفو در تابستان صورت گرفته، بلافاصله بعد از هایفوتراپی به خانه بروید و کولر را خاموش کنید. توجه کنید که عرق کردن و در معرض گرما قرار گرفتن، سبب می شود عوارض موقت هایفو، طولانی تر شود.

آشنایی با کاربردهای هایفوتراپی

هایفوتراپی فقط مختص لیف پوست و رفع چین و چروک نیست، بلکه کاربردهای مختلفی دارد. به همین دلیل دوازدهیمن نکته از ۱۳ نکته مهم در مورد هایفوتراپی را به این موضوع اختصاص دادیم. 

امروزه در مراکز زیبایی از روش هایفوتراپی، به منظور زاویه سازی فک و صورت، رفع تیرگی زیر چشم ها و گودی آنها نیز استفاده می شود و نیز این روش برای لیفت فک، گونه، چانه و ابرو نیز بکار می رود. از دیگر کاربردهای هایفوتراپی می توان به چربی گیری صورت و بدن، چربی گیری از غبغب، کاهش خطوط ایجادی در گوشه های چشم، سفت سازی پوست صورت و گردن و … استفاده کرد. 

دوره درمان هایفوتراپی 

هایفوتراپی برعکس ژل و بوتاکس، دوره درمان دارد و بلافاصله نمی توان نتیجه آن را دید. بطوری که به مرور زمان می توانید زیبایی پوست و رفع چین و چروک های موجود را ببینید. بدین منظور بهتر است قبل از هایفوتراپی پوست، از نواحی مورد نظر عکس بگیرید تا بعد از اینکه دوره درمان به اتمام رسید، بتوانید تفاوت پوستتان قبل و بعد از هایفوتراپی را ببینید. 

نتیجه گیری

در این مقاله به ۱۳ نکته مهم در مورد هایفوتراپی اشاره کردیم که توجه به آنها الزامی است. همانطور که گفته شد، هایفوتراپی بهترین روش جوانسازی و لیفتینگ پوست بوده که می توان از آن جهت لاغری صورت و بدن نیز استفاده کرد. در واقع جهت هایفوتراپی پوست می توان از دستگاه هایفو استفاده کرد که توسط آن، امواج التراسوند فراصوت تا لایه های زیرین پوست نفوذ کرده و سلول های پوستی را فعال می کند.

برای ما پیام بگزارید :