کارتریج هایفو

اگر جزو افرادی هستید که روزانه با تجهیزات پزشکی سر و کار دارید و یا در زمینه زیبایی فعالیت می کنید، حتماً تاکنون اسم کارتریج هایفو را شنیده اید و می دانید چه کاربردی دارد. اما اگر آشنایی کافی از آن ندارید و نمی دانید چگونه شارژ می شود و شیوه نگهداری آن چگونه است، نگران نباشید. در ادامه مطالبی آورده ایم که با خواندن آن می توانید اطلاعاتی جامع از این قطعه از دستگاه هایفو داشته باشید.

دستگاه هایفو تنوع بالایی داشته و در مدل های مختلف قابل ساخت است. این دستگاه نقش موثری در جوانسازی پوست و درمان بیماری های پوستی دارد. بطوری که بدون نیاز به جراحی و با امواج اولتراسونیک که کاملاً بی خطر است، به عمق پوست نفوذ کرده و پوست صورت را بطور مطلوب لیفت می کند. البته این دستگاه فقط مختص لیفت پوست نیست، بلکه در جوانسازی و درمان افتادگی و چین و چروک پوست نیز نقشی اساسی دارد.

کارتریج هایفو

خب تا اینجا تا حدودی با کاربرد هایفو آشنا شدید، اما بهتر است بصورت جامع تر این دستگاه و کارتریج آن را بررسی کنیم تا اطلاعاتی کلی از قیمت کارتریج هایفو و شیوه خرید کارتریج هایفو داشته باشید. در این محتوا به تمامی این موارد خواهیم پرداخت و دلیل تفاوت قیمت بین این کارتریج با سایر کارتریج ها را شرح خواهیم داد و نیز در خرید کارتریج هایفو، شما را کاملاً راهنمایی می کنیم، پس با دقت بالا ادامه مطلب را بخوانید. ابتدا لازم است در یک بند، دستگاه هایفو را بصورت مختصر شرح دهیم :

کارتریج هایفو چیست؟

هایفو، بروزترین دستگاهیست که از آن جهت جوانسازی و زیباسازی پوست استفاده می شود و در مطب ها و کلینیک های زیبایی کاربرد بالایی دارد. مهمترین بخش این دستگاه را کارتریج تشکیل داده که به عمق مشخصی از پوست نفوذ می کند. این قطعه از دستگاه از نوع مصرفی است؛ بنابراین اگر مدتی بعد از استفاده به هر دلیلی کارایی قبل را نداشت، به آسانی می توانید آن را با قطعه جدید تعویض و یا مجدداً آن را شارژ کنید. طول عمر کارتریج هایفو متناسب با کیفیت، شرکت سازنده و تعداد پاس های آن متفاوت است.

کارترج هایفو

در حالت کلی تعداد شات کارتریج این دستگاه می تواند ۵۰۰۰ عدد یا ۱۰۰۰۰، ۲۰۰۰۰ عدد و … باشد که بعد از تمام شدن شات ها، باید مجدداً کارتریج را شارژ و یا آن را تعویض کرد که شارژ کردن، به صرفه تر از تعویض آن است. در واقع لیفت و جوانسازی صورت با دستگاه هایفو، بدون کارتریج امکانپذیر نیست و این قطعه متناسب با ناحیه اعمالی هایفو و هدف مورد نظر، در انواع و اقسام مختلف طراحی شده است.

خرید کارتریج هایفو

در خرید کارتریج هایفو باید دقت کرد و مناسب ترین نوع را انتخاب کرد تا کارایی لازم را داشته باشد. همانطور که در متن نیز به آن اشاره کردیم: کارتریج اصلی ترین بخش دستگاه هایفو بوده و امواجی بی خطر تولید نموده و با قدرت بالا، پوست صورت و … را لیفت می کند. اما تمامی کارتریج ها انواع مختلفی دارند و هر کدام مناسب بخشی از صورت هستند.

خرید کارتریج دستگاه هایفو

برخی از کارتریج ها مخصوص گونه ها بوده، برخی دیگر مخصوص نواحی زیرچشم یا چانه، گردن و پیشانی و … هستند. برخی از کارتریج های تولیدی عمق نفوذ بالایی دارند، بنابراین می توان از آنها جهت درمان باسن و ران ها نیز استفاده کرد. پس هنگام خرید به این موارد دقت کنید و نیاز خود از تهیه کارتریج را تعیین کنید تا مناسب ترین نوع را انتخاب نمایید. از سوی دیگر کارتریج ها از لحاظ تعداد شات نیز متغیرند و هر چه تعداد شات بالا باشد، می توان از آنها مدت زمان طولانی تری استفاده کرد.

پس هنگام خرید کارتریج هیافو به این مورد نیز توجه کنید؛ زیرا بعد از اتمام شات ها، باید اقدام به تهیه کارتریج دیگر کنید و یا آن را مجدداً شارژ نمایید (البته شرکت های سازنده کارتریج با شارژ مجدد آن مخالفند و آن را برای دستگاه سم می دانند). کارتریج را می توان چندین بار شارژ کرد تا هزینه ها کاهش یابد، اما بیش از چند بار آن را شارژ نکنید، زیرا ممکن است عملکرد دستگاه مختل شده و طول عمر مفید آن کاهش یابد. با خواندن مطالب فوق، می توانید با انواع کارتریج آشنا شوید و مناسب ترین نوع را انتخاب کنید.

تعداد شات های هایفو

اما اگر فکر می کنید به راهنمایی بیشتری نیاز دارید، ( دستگاه پلاسما ژل ) کافیست با شماره های زیر همین صفحه تماس بگیرید تا توسط کارشناسان این شرکت، بصورت رایگان و بدون رزرو وقت مشاوره شوید.

 قیمت کارتریج هایفو

بیشتر افراد قبل از خرید کارتریج هایفو، پیگیر قیمت آن هستند و می خواهند بدانند که خرید کارتریج به صرفه تر است یا شارژ آن. در جواب این دسته از افراد باید گفت: قطعاً شارژ کردن کارتریج به هزینه کمتری نیاز دارد. اما جهت خرید کارتریج باید هزینه بیشتری پرداخت کرد.

اما در کل خرید کارتریج نو، اصولی تر بوده و طول عمر دستگاه را کاهش نمی دهد. بسیاری از تولیدکنندگان بر این باورند که شارژ پی در پی کارتریج، ممکن است به دستگاه آسیب رسانده و عمل زیباسازی به خوبی صورت نگیرد. اما قیمت کارتریج هایفو به نوع و قدرت نفوذ آن بستگی دارد. از دیگر عوامل تعیین کننده قیمت کارتریج، شرکت سازنده و برند بودن آن است، همچنین استاندارد بودن کارتریج و مواد کاربردی در تولید آن نیز نقش تاثیری روی قیمت آن دارد.

قیمت کارتریج هایفو

به همین دلیل بطور دقیق نمی توان گفت قیمت آن چقدر است و البته بالا و پایین شدن بازار ارز نیز در تعیین قیمت بی تاثیر نیست.  بنابراین توصیه می کنم با کارشناسان ما تماس بگیرید و مشخصات کارتریج مورد نظرتان را به آنها بدهید تا قیمت دقیق آن را استعلام کنند.

روش های سرویس و نگهداری کارتریج هایفو

کنترل آب داخلی کارتریج

جهت کنترل میزان آب داخلی کارتریج هایفو، باید کارتریج را تکان داد و صدای آب داخلی آن را شنید؛ با این روش می توان میزان آب داخلی کارتریج را کنترل کرد. ممکن است به هر دلیلی در حین کارکرد کارتریج، نشتی رخ دهد که سبب کاهش سطح آب داخلی کارتریج می شود، این امر باعث از بین رفتن افیکیسی و ایجاد سوختگی سطحی روی اپیدرم می شود.

بنابراین بهتر است با کنترل آب داخلی آن، از بروز این رخدادها جلوگیری کنید؛ زیرا آب داخلی کارتریج، مستقیماً به نقطه کانونی و تطبیق امپدانسی محیط ربط دارد. هفته ای یکبار یا حداقل یک بار در ماه، پلکسی گلس را با تستر کنترل کنید تا عملکرد درست کارتریج برایتان روشن شود.

انواع کارتریج هایفو

نحوه تست پلکسی گلس

برای تست لازم است ضخامت پلکسی گلسی با شماره کارتریج یکی باشد؛ یعنی اگر شماره کارتریج ۳ است، حتماً باید ضخامت پلکسی گلس را از نوع ۳ میل انتخاب کرد.

 • ۲-   ژل زدن بین پلکسی و کارتریج

این کار در کارکرد بهتر کارتریج و عملکرد مطلوب آن تاثیرگذار است.

 • رو به زمین بودن کارتریج هایفو

حتماً باید کارتریج رو به زمین باشد، برای مثال باید پلکسی را روی میز قرار داد و شات را زد، دقیقا مثل اتو کردن لباس که می بایست اتو هم راستای زمین باشد؛ در غیر این صورت احتمال سوختن لباس ها و یا درست اتو نشدن آنها بالاست.

 • کنترل ریل کارتریج

ریل کارتریج هایفو باید تمام طول پلکسی را طی کند و کاربر باید این امر را کنترل نماید. برای نمونه مسافت طی شده در کارتریج ۳ و ۴/۵ تقریباً ۲۵ میلی متر بوده و این مسافت در کارتریج نوع ۱/۵، حدوداً ۱۵ میلی متر است.

 • برابری تعداد نقاط با تعداد دات های ست شده روی مانیتور

از برابر بودن تعداد نقاط با تعداد دات های ست شده روی مانیتور مطمئن شوید. برای نمونه با رسیدن length روی عدد ۲۵ و  رسیدن specing روی عدد ۱، حتماً باید تعداد نقاط ۲۴ یا ۲۵ عدد باشد.

کارتریج هایفو اولترا
 • اهمیت عمق دات ها

عمق دات ها اهمیت بالایی دارد، بنابراین بهتر است حدالامکان یک بار با کارتریج نو، عمق نقاط ذوب شده روی پلکسی را در یک لول معین (مثل ژول) کنترل کنید و آن را به ذهن بسپارید تا قادر به مقایسه عمق دات های کارتریج نو با کارتریج های کارکرده باشید.

 • بررسی برچسب روی کارتریج

بررسی برچسب کاربردی روی کارتریج هایفو اولترا نیز اهمیت داشته و احتمال ایجاد نشتی از کنار آن زیاد است. در صورتی که این برچسب حالت باد کرده دارد؛ به احتمال زیاد محیط نگهداری خیلی گرم است. برای مثال در جنوب کشور که شب ها، دما بیش از ۵۰ درجه است، ممکن است برچسب باد کرده و نشتی بخار آب رخ دهد. بنابراین توصیه می شود، برچسب های باد کرده را تعویض نموده و بهتر است کارتریج را در دمای زیر ۳۰ درجه سانتی گراد نگهداری کنید.

شارژ کارتریج دستگاه هایفو

نحوه شارژ کارتریج هایفو

همانطور که قبلاً نیز بیان شد: کارتریج هایفو قابل شارژ کردن می باشد. اما آیا شارژ کارتریج دستگاه هایفو، کار درستی است یا بهتره به جای شارژ کردن، آن را عوض کنیم؟ همانطور که می دانید تمامی شرکت های سازنده، برای هر کارتریج، تعداد شات معینی در نظر می گیرند و کاربر باید تمام شات ها را با توانی بیش از ۸۰ درصد استفاده کند.  در صورتی که شماره کارتریج کاربردی، ۴/۵ باشد و کاربر از آن با انرژی ۱ ژول و بصورت تمام وقت استفاده کند، ۱۰۰۰۰ شات کافی نیست و ممکن است با این میزان شات، عمر کارتریج بیش از ۵۰ درصد مصرف گردد.

اما در صورتی که از آن با انرژی ۰/۷ ژول و بصورت دائمی استفاده شود؛ امکان شارژ مجدد کارتریج وجود خواهد داشت. البته توجه کنید که هنگام شارژ مجدد، باید کمی دستگاه را با احتیاط بالاتر برد تا نتیجه مطلوب بدست آید. بنابرین مشتری می تواند تعداد شات های هایفو را بدلخواه انتخاب کند.

برخی شرکت ها با شارژ مجدد کارتریج مخالفند و این مخالفت می تواند بدلیل قوانین شرکت باشد که این اجازه را به کاربر نمی دهند تا از  طریق فروش کارتریج هایفو، سود بالایی کسب کنند. از سوی دیگر شارژ بیش از حد کارتریج، ممکن است به دستگاه آسیب بزند؛ زیرا با هر بار تمام شدن شارژ کارتریج، طول عمر ریل های درونی کارتریج و پیزو الکتریکی کاهش می یابد. همچنین ممکن است اتصالات و آب درونی آن، نسبت به قبل بی کیفیت تر گردد. تمامی این عوامل اگر تکرار شود، قطعاً ضرر شارژ کردن کارتریج بیش از سودش خواهد بود.

خرید کارتریج هایفو

عملکرد کارتریج هایفو

عملکرد کارتریج هایفو دابلو این گونه است که امواج اولتراسوند از طریق آن، در حالت تمرکز روی هدف تابانده شده و حرارت در همین راستا تشکیل می شود که به سلول های مورد نظر القا می گردد. بدین ترتیب اگر قصد از استفاده از هایفو لاغری است، گرمای تولیدی دیواره های سلولی چربی ها را تخریب خواهد کرد. بدین ترتیب چربی ها از بین رفته و لاغری موضعی در آن ناحیه ایجاد می شود. اما در صورتی که هدف از هایفوتراپی افتادگی پوست می باشد، حرارت ناشی از کارتریج، سلول های نواحی درم پوست را تحریک خواهد کرد که تولید کلاژن و الاستین در پوست را به همراه خواهد داشت و نتیجه ایجاد این دو ماده، جوانسازی پوست است.

پیشنهاد به شما : دستگاه اتوکلاو

توجه کنید که برخی از دستگاه های هایفو، دارای چند کارتریج هستند که دستگاه هایفو اولترا ۵ کارتریج در بین کاربران محبوبیت بیشتری دارد.

کاربردهای مختلف کارتریج هایفو

فروش کارتریج هایفو
 • جوانسازی پوست بدلیل افزایش سطح تولید کلاژن و الاستین
 • لیفت پوست، ابرو و خط فک
 • سفت سازی پوست و رفع افتادگی و شل شدن آن
 • درمان چین و چروک
 • رفع چربی های اضافی صورت بخصوص غبغب

مزیت های کارتریج هایفو

 • روشی کاملاً غیرتهاجمی برای جوانسازی (بدون نیاز به تزریق)
 • ایمن و بدون خطر
 • قابلیت نفوذ به عمیق ترین لایه های پوستی با توجه به نظریه پزشک
 • اثر بخشی سریع، حتی در یک جلسه
 • عدم نیاز به نقاهت طولانی مدت
 • دارای گواهینامه FDA
 • عدم ورود لطمه به بافت های اطراف چشم و پوست
 • برقراری تاثیرات مثبت روی پوست با سطح ماندگاری بالا
 • کمک به بهبود خاصیت ارتجاعی پوست و فرم دهی به کانتور
 • مقاوم سازی بافت پوست روی پیشانی
 • لطیف و درخشان سازی پوست صورت

انواع کارتریج هایفو

قیمت کارتریج هایفو

امروزه کارتریج هایفو در انواع مختلف وارد بازار شده که اساس و مکانیزم کاری آنها تقریباً یکسان است، فقط تفاوت های جزئی بین آنها وجود دارد. این تفاوت ها باعث شده اند که از هر کدام از آنها با هدف معینی استفاده شود.

 • کارتریج هایفو با عمق نفوذ ۱.۵ میلی‌ متر

این نوع کارتریج در مواردی استفاده می شود که نیاز به جوانسازی نواحی نازک و حساس پوست از جمله: پیرامون چشم ها و گردن باشد. در واقع امواج اولتراسوند ناشی از این نوع کارتریج، به لایه اپیدرم پوست نفوذ نموده و سلول های پوستی در آن را فعال می کند. معمولاً این کارتریج ها، انرژی اولتراسوند متمرکز را با شدت ۱۰ مگاهرتز منتقل می کنند.

کارتریج هایفو
 • کارتریج هایفو با عمق نفوذ ۳ میلی ‌متر

پزشک توسط این کارتریج، می تواند انرژی فراصوت را به لایه درم پوست منتقل کند. بدین ترتیب هم تولید کلاژن در پوست افزایش می یابد و هم منافذ باز پوست بسته خواهند شد. البته این کارتریج در کاهش مقدار زیادی از چین و چروک های پوستی نیز موثر است. در این نوع کارتریج ها، شدت انتقال انرژی اولتراسوند متمرکز، حدوداً ۸ مگاهرتز است. معمولاً این کارتریج در مواردی که به جوانسازی نواحی چانه، گردن و پیشانی نیاز باشد استفاده می شود.

 • کارتریج هایفو با عمق نفوذ ۴.۵ میلی ‌متر

اگر قصد از هایفوتراپی، نفوذ به بافت زیرین پوست از جمله گونه ها است، باید از این نوع کارتریج استفاده کرد. در حالت کلی کارتریج هایفو ۵/ ۴ میلی متری، مستقیماً لایه smas را تحت تاثیر قرار داده و فرکانس امواج متمرکز شده در این کارتریج ها، تقریباً ۴ مگاهرتز است.

کارتریج hifo
 • کارتریج هایفو با عمق نفوذ ۸ تا ۱۳ میلی‌متر

این نوع کارتریج ها فقط مختص صورت نیستند، بلکه به دلیل عمق نفوذ بالایی که دارند، می توان از آنها جهت درمان باسن و ران نیز استفاده کرد و به خوبی چربی های جمع شده در این نواحی را مورد هدف قرار داده و بر اثر امواج اولتراسوند، آنها را تخریب و از بدن دفع می کنند.

مطلب پیشنهادی : دستگاه پلاژن

برای ما پیام بگزارید :