هات پلیت – قیمت هات پلیت آزمایشگاهی

هات پلیت آزمایشگاهی یکی از تجهیزات مهم آزمایشگاهی می باشد. این دستگاه دارای یک بدنه بوده و بر روی بدنه دستگاه یک عدد صفحه قرار گرفته است. در محیط های آزمایشگاهی، آزمایش های مختلفی در حال انجام بوده و در بسیاری از موارد نیاز به حرارت دادن مواد آزمایشی، مخلوط کردن و هم زدن مواد می باشد. از این دستگاه جهت گرم کردن نمونه ها، ترکیب و مخلوط کردن نمونه ها در داخل ظرف های آزمایشگاهی استفاده می شود.

هات پلیت ها در مدل های گوناگون جهت انجام آزمایش های گوناگون طراحی شده اند. در بدنه دستگاه یک کلید پاور قرار داده شده است و با آن می توان دستگاه را روشن و یا خاموش کرد. دو عدد ولوم نیز بر روی دستگاه جهت تنظیم دما و چرخش صفحه قرار داده شده است. برخی از این دستگاه ها دارای یک صفحه نمایش جهت نشان دادن دما و سایر اطلاعات می باشند. کار کردن با این دستگاه بسیار راحت بوده و با کمی توضیحات فروشنده به راحتی می توان از دستگاه استفاده کرد.

هات پلیت

انواع هات پلیت (Hot Plate):

هات پلیت ها در مدل های گوناگونی ساخته شده و روانه بازار می شوند. در اینجا ۴ نمونه از انواع هات پلیت ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

هات پلیت دیجیتال

بر روی هات پلیت دیجیتال علاوه بر ولوم صفحه نمایش نیز قرار گرفته است. در این مدل، سنسورهایی در داخل دستگاه قرار داده شده اند. زمانی که دما و سرعت چرخش صفحه را با استفاده از ولوم تنظیم می کنید، زمانی که دما به درجه مورد نظر رسید، با استفاده از سنسورها دمای دستگاه مشخص شده و روی صفحه نمایش به صورت اتوماتیک نمایش داده می شود. همچنین سرعت حرکت صفحه که بر حسب دور در دقیقه می باشد قابل رؤیت بر صفحه نمایش است.

هات پلیت دیجیتال

دیجیتالی بودن خوب مزیت های فراوانی دارد لطفا برای خرید نوع دیجیتال با شماره هایی که در وب سایت وین طب گنجانده شده است تماس بگیرید . همکاران ما شما را برای خرید بهترین نوع هات پلیت راهنمایی میکنند .

قیمت هات پلیت

قیمت هات پلیت ها به عوامل گوناگونی بستگی دارد. اولین مورد مشخص کننده قیمت دستگاه، ایرانی و خارجی بودن دستگاه است. علاوه بر این دستگاه های دیجیتال نسبت به مدل آنالوگ قیمت بیشتری دارند. زیرا شامل سنسور و صفحه دیجیتال می باشد که باعث شده قیمت دستگاه بالاتر رود.

هات پلیت وین طب

از عوامل دیگری که باعث تفاوت قیمت دستگاه می شود جنس صفحه دستگاه می باشد. جنس آلومینیومی معمولاً ارزانتر از صفحه استیل می باشد. روی  صفحه استیل را با سرامیک می پوشانند و یک صفحه بسیار مرغوب و غیرقابل زنگ زدن ایجاد می شود. برخی از هات پلیت ها دارای صفحه بزرگی جهت قرار دادن ظرف های بزرگتر آزمایشگاهی بر روی آن هستند و این صفحه بزرگ باعث افزایش قیمت آن شده است.

هر چه محدوده دمایی دستگاه بیشتر باشد قیمت بالاتری دارد. دور چرخش دستگاه نیز در مدل های مختلف متفاوت است. همانطور که بیان شد عوامل بسیاری بر قیمت هات پلیت ها تأثیر دارند. به این دلیل قبل از خرید بهتر است با کارشناسان سایت تماس گرفته و پس از کسب اطلاعات کافی و مفید نسبت به خرید دستگاه اقدام کنید.

هات پلیت شیکر

در این نوع هات پلیت، صفحه ای که بر روی دستگاه می باشد و از آن جهت گرمادهی استفاده می شود، متحرک بوده و می توان نمونه و موادی که روی آن قرار داده می شود را با تنظیمات دستگاه به شکل های مختلفی مخلوط کرد. صفحه متحرک دستگاه می تواند مواد روی آن را هم به صورت رفت و برگشتی، دورانی، لرزشی، الاکلنگی تکان داده و مخلوط کند. در این دستگاه همچنین می توان سرعت حرکت صفحه را نیز تنظیم کرد.

هات پلیت شیکر

امروزه هات پلیت شیکر در مدل دیجیتالی نیز تولید می شود. تایمردار شدن دستگاه باعث افزایش اطمینان دستگاه شده است. زیرا می توان ظرف محلول را جهت گرمادهی روی آن قرار داد و تایمر را روشن کرد. بعد از اتمام زمان‌استفاده، دستگاه به صورت اتوماتیک خاموش خواهد شد.

هات پلیت شیکر لوله

این‌ نوع هات پلیت نیز نوعی هات پلیت شیکر می باشد که بر روی دستگاه یه هد کوچک قرار گرفته که می توان لوله آزمایش را روی آن قرار داد و نمونه های داخل لوله را براحتی مخلوط کرد. از این مدل معمولاً بعد از سانتریفیوژ جهت جداسازی رسوب ها استفاده می شود.

پیشنهاد به شما : هود لامینار

هات پلیت استیرر

این نوع هات پلیت یکی از رایج ترین مدل های موجود می باشد. در این مدل یک میله همزن در کنار دستگاه نصب شده است و در اثر جریان مغناطیسی که با آهنربای موتوری ایجاد می شود، محلول های مورد نظر را مخلوط می کند. از این همزن جهت جلوگیری از داغ شدن فقط قسمتی از محلول، جلوگیری از داغ شدن بیش از حد محلول و … استفاده می شود. در مدل دیجیتالی این دستگاه می توان هم دما و هم سرعت چرخش همزن را تنظیم کرد.

هات پلیت آزمایشگاهی

هات پلیت مگنت

این دستگاه آزمایشگاهی از ترکیب هات پلیت و همزن ایجاد شده است و می تواند به تنهایی هم نمونه ها را باکیفیت بسیار عالی مخلوط کردا و هم حرارت دهد. این مدل هات پلیت در چهار نوع دیجیتال، آنالوگ، تک خانه و چند خانه موجود است.

علاوه بر این چهار نوع، هات پلیت ها را می توان از لحاظ ظاهر دستگاه نیز دسته بندی کرد: دیجیتال و آنالوگ

هات پلیت آنالوگ

هات پلیت آنالوگ

این نوع هات پلیت آزمایشگاهی دارای دو ولوم بر روی آن، و یک کلید روشن خاموش می باشد. یکی از ولوم ها جهت تنظیم دما و دیگری جهت تنظیم سرعت حرکت دستگاه می باشد. جنس صفحه دستگاه نیز معمولاً از نوع سرامیک بسیار با کیفیت و ضد خش می باشد .

مطلب کاربردی : انکوباتور

خرید هات پلیت

هنگام خرید هات پلیت برای آزمایشگاه خود ابتدا باید مشخص کنید چه نوع دستگاهی مورد نیاز شماست. هات پلیت معمولاً در مدل های شیکر دار، استیرر و مگنت وجود دارند. از طرفی هر کدام از این مدل ها خود در دو مدل آنالوگ و دیجیتال روانه بازار می شوند. موادی که در آزمایشگاه قرار است حرارت ببینند و نیز اهداف آزمایش باید قبل از خرید دستگاه مشخص شوند. بهتر است قبل از خرید آزمایشاتی که نیاز به هات پلیت دارند مشخص کرده و نیاز خود را تعیین کنید. سپس با کارشناسان در این حوزه تماس گرفته و پس از گرفتن مشاوره مفید اقدام به خرید بشقاب حرارتی مورد نظر کنید.

هنگام استفاده از هات پلیت آزمایشگاهی نکات زیر را رعایت کنید:

از قرار دادن مواد قابل اشتعال بر روی دستگاه خودداری کنید. و یا اگر قراد دادید، حتماً بین دستگاه  و مواد از صافی های مخصوص استفاده شود.

از قرار دادن دستگاه هات پلیت در اختیار کسانی که با دستگاه آشنا نیستند جداً خودداری کنید. از معایب عمده این دستگاه خطر آتش سوزی و سوختگی آن می باشد که در صورت اسفاده اشتباه از دستگاه ممکن است صدمات جبران ناپذیری به دستگاه وارد شود.

هات پلیت هایی که جنس صفحه آنها از سرامیک است، پس از نیم ساعت از خاموش شدن دستگاه، صفحه سرد شده و قابل دست زدن می باشد. دقت کنید قبل از سرد شدن دستگاه به صفحه دست نزنید زیرا دمای صفحه معمولاً بالای ۳۰۰ درجه سانتی گراد می باشد. ولی صفحه های آلومینیومی در بازه زمانی کوتاهتری سرد می شوند.

این مطلب رو از دست ندید : فور

دانلود کاتالوگ هات پلیت مگنت دیجیتال

دانلود دستور کار هات پلیت

برای ما پیام بگزارید :