فشارسنج – قیمت فشار سنج دیجیتالی

فشارسنج وسیله ای است برای تشخیص میزان فشار خون افراد، فشار خون یعنی میزان فشاری که خون به رگ های بدن فرد وارد می کند و اگر این فشار بیشتر از توان تحمل رگ ها و مویرگ های بدن باشد، می‌تواند موجب پارگی رگ ها و ایجاد خون مردگی در اعضای حیاتی بدن گردد، به همین دلیل است که استفاده از فشارسنج اهمیت می یابد. فشار خون را میتوان یکی از مشخصه‌های اصلی سلامت در افراد دانست زیرا با بالا رفتن یا پایین آمدن غیر نرمال فشار خون اعضای حیاتی بدن آسیب می بینند به طوری که می توانند موجب نقص یا مرگ فرد شوند.

در رابطه با قیمت فشرسنج به طبع با توجه به معیار های مختلف قیمت این وسیله هم متفاوت هست . استعلام بروز قیمت و سفارش فشار سنج از طریق تماس با کارشناسان وین طب .

علت فشار خون می تواند مربوط به مشکلات قلبی و عروقی باشد معمولا با بالا رفتن سن عروق و رگ های بدن انعطاف لازم خود را از دست می دهند و بسیاری از مویرگ ها از بین می روند به همین خاطر فشار خون می ‌تواند مسبب آسیب به آنها باشد زیرا ضربه ای که بر اثر پمپاژ قلب به رگ ها وارد می شود با انعطاف رگ ها گرفته نمی شود و این فشار در بدن افزایش می یابد. معمولاً یک رژیم غذایی نادرست می تواند موجب گرفتگی رگ ها و عدم انعطاف پذیری آنها شود همچنین از دلایلی که می تواند منجر به افزایش فشار خون گردد می توان به استرس، هیجان، فعالیت های بدنی بالا مثل کار یا ورزش های سنگین و مصرف داروها اشاره کرد، هر چند افراد مبتلا به فشار خون در شرایطی که هیچ استرسی هم ندارند و در حالت استراحت نیز می باشند دارای فشار خون بالا هستند.

قیمت فشارسنج

به همین خاطر و از آنجا که فشار خون یک بیماری مرگبار و خاموش است بیشتر مبتلایان به فشار خون از دستگاه‌ های فشار سنج استفاده می‌کنند تا به صورت مداوم از وضعیت فشارخون خود مطلع گردند. وابسته به بیماری افراد، فشار سنج های متفاوتی وجود دارد، در برخی بیماران که علائم فشار خون در آن ها بسیار تشدید یافته است می بایست به صورت مداوم فشار خون خود را اندازه گیری کنند، در حالی که بعضی از افراد مبتلا به فشار خون تنها هر شب یا هر روز اقدام به سنجش فشار خون خود می کنند یا در مواقعی که حس می کنند فشار خونشان بالا رفته از دستگاه فشارسنج استفاده می کنند. در بازار فشارسنج های متفاوتی وجود دارد و انواع فشار سنج را شما می توانید در در فروشگاه های لوازم پزشکی یا داروخانه‌ ها بیابید. انواع فشارسنج ها شامل فشارسنج مچی، فشارسنج عقربه ای، فشارسنج سخنگو، فشارسنج جیوه ای، فشارسنج سیتیزن، فشارسنج گلامور، فشارسنج بیورر و فشارسنج دیجیتالی می باشد.

فشارسنج

برای یک بیمار مبتلا به فشار خون وجود یک دستگاه فشار سنج در خانه الزامی می باشد او می بایست نحوه ی کار با این فشار سنج را یاد بگیرد و اگر قادر به این کار نیست یکی از اعضای خانواده ی او می بایست این کار را انجام دهد. اگر شما مبتلا به فشار خون نیستید به شما پیشنهاد می کنیم تا حتماً فشار خون خود را بسنجید زیرا مرض فشار خون یک بیماری خاموش است و اغلب افراد تا مراحل پیشرفته ی بیماری از آن اطلاع پیدا نمی کنند و حتی در برخی از بیماران مبتلا به سکته های قلبی و مغزی تازمان بروز این مشکل از فشار خون بالای خود اطلاع نداشته ‌اند.

فشارسنج

بهترین راه پیشگیری از بیماری فشار خون پایین نگه داشتن وزن است زیرا این بیماری در افراد چاق شایع تر است، همچنین ورزش می تواند موجب جلوگیری از این بیماری گردد و تا سال های بسیاری بدن را از ابتدا به این بیماری مصون نگه دارد زیرا در هنگام ورزش تمامی رگ ها و عروق بدن باز می شوند و انعطاف پذیری از دست رفته ی خود را باز می یابند. اگر شما در سن جوانی هستید باید بدانید که مصرف سیگار و مشروبات الکلی، نمک و غذا های پرچرب می تواند بدن شما را مستعد به ابتلا به بیماری فشار خون کند پس از همین حالا باید یک رژیم غذایی درست که حاوی مواد غذایی کم چرب و دارای میوه و سبزیجات و مواد غذایی دارای فیبر می باشد را دنبال کنید. بیماری فشار خون در خانم های باردار ممکن است به وجود آید و این به خاطر تغییراتی است که در بدن به هنگام بارداری به وجود می آید، این خانم ها باید به طور مرتب به پزشک مراجعه کنند و فشار خون آن ها چک شود زیرا ممکن است فشار خون بالا در این هنگام موجب آسیب به قلب و سایر اعضای حیاتی آنها و کودک داخل شکم شان گردد .

مطلب پیشنهادی : پالس اکسیمتر

همچنین خانم هایی که از قرص ‌های ضد بارداری مصرف می کنند باید این نکته را بدانند که این قرص ها عوارضی هم چون لخته شدن خون و افزایش فشار خون را به دنبال دارند پس باید به طور مرتب فشار خون خود را چک کنند و پیشنهاد این است که کمتر از این قرص ‌ها استفاده شود و از موارد جایگزین بهره ببرند. غذا های کارخانه ‌ای و کنسروی و فرآوری شده نیز می تواند زمینه ساز ابتلا به فشار خون بالا باشند همچنین برخی از دارو ها و مواد مخدر و مواد حاوی کافئین نیز می توانند سبب افزایش خون شوند. استرس نیز یک عامل ابتلا به فشار خون آنی است و وقتی که استرس و هیجان و فرد بسیار بالا رود می تواند موجب سکته مغزی یا قلبی او گردد، برای کنترل استرس استراحت کافی، انجام ورزش های هوازی و رژیم غذایی مناسب و دوری از فضا های استرس زا و هیجان آور را پیشنهاد می کنیم.

خرید فشار سنج خون

از دلایل بروز بیماری فشار خون بالا می توان به اضافه وزن، مصرف سیگار و الکل و مصرف زیاد نمک و غذا های سرخ کردنی و پر چرب، کم تحرکی و استرس، عوامل ژنتیکی، مصرف داروها و قرص هایی که باعث افزایش فشار خون یا لخته شدن خون می گردند و بالا رفتن سن اشاره کرد. اگر شما به این عادات بد گرایش دارید یا سن شما بالا رفته است، پیشنهاد می کنیم حتما توسط یک پزشک چک آپ گردید تا وضعیت سلامتی شما مشخص شود. اگر مبتلا به فشار خون بالا هستید می بایست از یک دستگاه فشارسنج در خانه استفاده کنید، این دستگاه فشارسنج بهتر است توسط پزشک تجویز گردد همچنین نحوه ی کار با آن را یاد بگیرید تا بتوانید در هر زمانی که نیاز بود فشار خون خود را بسنجید.

پیشنهاد به شما : تب سنج دیجیتالی

فشارسنج جیوه ای

فشارسنج جیوه‌ای یکی از قدیمی ‌ترین انواع فشارسنج ها می باشد که به خاطر دقت بالایی که در اندازه گیری فشار خون دارد در تمامی مراکز بهداشتی و درمانی و بیمارستان ها مورد استفاده قرار می گیرد. بیشتر پزشکان تمایل دارند از این فشار سنج استفاده کنند زیرا در عین این که دقت اندازه گیری آن بسیار بالا است از قیمت مناسبی نیز برخوردار است. قطعات این نوع فشار سنج در صورتی که معیوب شود یا آسیب ببیند میتواند تعویض گردد. کیفیت بالا و طول عمر بسیار زیاد این فشار سنج در عین اینکه کیفیتش هم چنان ثابت میماند از مزایای استفاده از آن است و از معایب استفاده از این نوع فشار سنج، وجود ماده جیوه ی به کار رفته در آن است که در صورت ورود به طبیعت ایجاد آلودگی می‌کند.

اجزای فشارسنج شامل: بازوبند، کاف هوا، پیچ تنظیم هوا، پمپ لاستیکی، دریچه تنظیم هوا، گوشی، لوله های لاستیکی و دیافراگم می باشد، چیزی که در انواع مختلف فشار سنج ها تفاوت دارد. نوع سیستم سنجش فشار است. در فشارسنج های جیوه ای سنجش به وسیله ی جیوه ای که در لوله شیشه ای روی درجه های مختلف بالا و پایین می شود، انجام می گیرد و در فشار سنج عقربه ای به وسیله گیج فشار و در فشار سنج های دیجیتالی به وسیله دستگاه فشارسنج دیجیتال .

فشار سنج عقربه ای

فشارسنج عقربه ای یکی از انواع فشار سنج ها می باشد که به وسیله ی گیج فشار میزان فشار خون را مشخص می کند. فشارسنج عقربه ای معمولاً در خانه ی اکثر افراد مسن پیدا می شود و کار با آن بسیار راحت است، کافیست دیافراگم گوشی را روی قسمت داخلی آرنج قرار دهید و روی آن را با بازوبند و کاف هوا بپوشانید سپس گوشی را  روی گوش هایتان قرار دهید و به وسیله پمپ لاستیکی کاف هوا را باد کنید تا عقربه ی فشارسنج تا بیشتر از نصف صفحه ی گیج حرکت کند سپس آرام آرام پیچ تنظیم هوا را شل کنید تا باد داخل کاف هوا خارج شود، در این هنگام به نبض بیمار توجه کنید تا بتوانید دقیقاً فشار خون او را مشخص کنید.

فشارسنج مچی

فشارسنج مچی از نوع فشار سنج های دیجیتال می باشد که قابلیت ذخیره سازی داده را نیز دارد از این دستگاه ها میتوان برای بیش از یک نفر نیز استفاده کرد، البته این را در نظر بگیرید که فشار سنج های دیجیتال در صورت معیوب شدن می‌توانند میزان فشار خون نادرستی را به شما ارائه دهند پس در انتخاب و خرید آنها دقت کنید و همواره آنها را مورد آزمون قرار دهید. از مزایای این دستگاه استفاده سریع و آسان است و هر کسی می تواند با آن کار کند همچنین این دستگاه قابلیت حفظ داده ها را دارد و می توان به وسیله ی آن سوابق بیمار را ضبط کرد.

نحوه استفاده از فشارسنج مچی به این صورت است که باید ابتدا آن را دور مچ خود ببندید سپس در سطحی همتراز با قلب خود قرار دهید مثلاً می‌توانید آرنجتان را به جایی تکیه دهید و دستتان را بالا بگیرید بهتر است قبل از اندازه گیری فشار خون در شرایط آرام قرار بگیرید و اگر  قبل از گرفتن فشار خون در حال فعالیت بدنی بوده اید، اجازه دهید تا قلب و تنفس شما آرام بگیرد سپس اقدام به اندازه گیری فشار خود کنید. این دستگاه ها حساس به رطوبت و گرد و غبار می باشند پس برای تمیز کردن آنها حتی از دستمال مرطوب نیز استفاده نکنید، محل نگهداری آن را در جای خشک و دمای مناسب به دور از هرگونه گرد و غبار قرار دهید.

فشار سنج سخنگو چیست و چه کاربردی دارد؟

فشارسنج سخنگو دارای سیستم بلندگو می باشند که فشار خون شما را می توانند بخوانند، فشارسنج های سخنگو می توانند به بازو یا مچ بسته شوند این فشار سنج ها به قدری پیشرفته هستند که می ‌توانند در صورت کار کردن اشتباه با آن ها به شما هشدار دهند همچنین می توانند بالاترین و پایین‌ترین میزان فشار خون را تشخیص دهند و اندازه گیری کنند. این فشار سنج های مدرن می توانند میزان فشار خون شما را که به طور متناوب از خود اندازه گیری می کنید، ضبط کنند و میانگین و نتایج آن را به شما اعلام می کنند. این دستگاه ها قابلیت تشخیص بسیاری از بیماری هایی که مربوط به فشار خون هستند را دارند مانند بیماری آریتمی ضربان قلب و غیره.

مطلب پیشنهادی : آون

این دستگاه های فشارسنج پیشرفته دارای نمایشگر زمان و تاریخ، شارژر، کارت گرافیک، کارت حافظه و سیستم کنترلر هوا و سایر  قطعات پیشرفته برای داشتن بهترین عملکرد هستند.

فشارسنج

برند های معتبر فشارسنج

فشارسنج های شرکت بیورر آلمان دستگاه های دقیق و با کیفیت هستند و می‌توانند به صورت دقیق میزان فشار خون شما را اندازه گیری کنند. شرکت بیور توانسته مقام اول تجهیزات پزشکی را در اروپا  کسب کند و برندی شناخته شده و معتبر در دنیا می باشد.

فشارسنج دیجیتالی

فشارسنج سیتیزن ژاپن نیز از انواع فشار سنج های دیجیتالی می باشد که از کیفیت، دقت و دوام بالایی برخوردار است، فشارسنج گلامور نیز از برند های مطرح این دستگاه در بازار می باشد.

فروش فشارسنج بیورر در شرکت وین طب به آدرس اینترنتی vinteb.com انجام می گیرد. این شرکت با ارسال سریع و تضمین کالای ارسال شده، خدمت بزرگی به هم وطنان عزیز نموده است. محصولات این شرکت به صورت آنلاین به فروش می رسند و محیط سایت این شرکت و دسترسی به تمام قسمت ها به طرزی ساده طراحی شده است. شما در این فروشگاه اینترنتی می توانید کلیه اجناس طبی، بهداشتی و سلامتی را به راحتی مشاهده فرمایید، در این سایت قیمت دستگاه فشار خون و انواع فشارسنج ها قرار گرفته است. برای خرید فشارسنج دیجیتالی در بهترین کیفیت کافیست به آدرس اینترنتی این شرکت مراجعه فرمایید تا ضمن کسب اطلاعات بیشتر، خریدی مطمئن و تضمین شده داشته باشید.

ویدیو چعبه گشایی فشارسنج پیک مدل ایزی راپید :

سایر محصولات :

فور

بن ماری

انکوباتور

قسمت نظرات :
  1. avatar محمد غلامی

    سلام لطفاً قیمت دستگاه فشار سنج ایزی راپید بفرمایید

    • avatar وین طب

      سلام ناموجود

برای ما پیام بگزارید :