دستگاه هایفو تراپی

هایفو تراپی در زمینه زیبایی و جوانی پوست یکی از روش های مدرن و نوین به حساب می آید که با لیفت دادن و جوانسازی صورت و بدن به کار گرفته میشود.

روش هایفوتراپی یک درمان کاملا غیر تهاجمی است به در زمان حال به صورت گسترده مورد استفاده قرار میگیرد. این روش باعث از بین رفتن چین و چروک پوست و همچنین بهبود افتادگی صورت میشود.
روش هایفوتراپی با استفاده از دستگاه های مخصوصی بنام هایفو که دارای انواع مختلف و در قدرت های متفاوت موجود هستند انجام میگیرد که استفاده از این روش مزایای متعددی دارد.

دستگاه هایفو با هدف قرار دادن اعماق مختلف بدن باعث سفت شدن و لیفتیک میشود و این عمل را به صورت غیر تهاجمی انجام میدهد که از نقاط قوت این روش به حساب می آید. این روش پوست را سفت میکند و چین و چروک و انواع خط های کوچک را از بین میبرد و همچین باعث کوچک شدن منافظ روی پوست میشود و تاثیر به سزایی در خطوط اخم و خنده دارد و باعث بهبود رنگ پوست و همچنین روشنایی پوست دارد.

دستگاه هایفو تراپی وسیله ای است که برای تولید امواج اولتراسوند و همچینین هایفو به کار گرفته میشود. دستگاه هایفو که برای درمان های مختلفی مورد استفاده قرار میگیرد دارای گونه های مختلفی است که با هدف های خاصی طراحی شده اند که با نفوذ به اعماق مختلف پوست عمل لیفتینگ و جوانسازی پوست را انجام دهند. عمل لیفتینگ در لایه های پایین پوست باعث تولید کلاژن جدید و بازسازی کلاژن موجود در پوست میشود.

دستگاه هایفوتراپی

دستگاه های هایفوتراپی با تحریک کردن کلاژن سازی پوست با استفاده از اولتراسوند با فرکانس ۱۰ هرتز باعث بازسازی فیبر های کلاژن پوست میشود. لیفت صورت با استفاده از دستگاه هایفو تمامی لایه های پوست صورت را به طور کامل تحت تاثیر قرار میدهد و عمل جوانسازی را انجام میدهد.

اولتراسوند مورد استفاده در روش استفاده از دستگاه هایفو باعث ایجاد آسیب حرارتی در پوست میشود که این آسیب باعث تولید کلاژن فراوان برای بازسازی پوست میشود. این آسیب اولتراسوند ابتدا در اعماق ۳ و ۴٫۵ میلی متری پوست منتشر میشود. اثرات این روش پس از چند ماه استفاده از این روش به طو قابل توجهی قابل مشاهده است. از اثرات این روش میتوان به سفت کنندگی و همچنین لیفتینگ پوست اشاره کرد. این روش همچنین باعث کاهش چربی و اصلاح فرم صورت برای از بین رفت چین و چروک مورد استفاده قرار میگیرد .

دستگاه هایفو دارای مزایای متعددی است که به چندی از این فواید اشاره میکنیم :

دستگاه هایفو به هیچ عنوان به لایه های بالایی پوست آسیبی نمیرساند به این دلیل که امواج اولتراسوند با فرکانس بالا بر روی بافت های زیرین پوست تمرکز میکند به همین دلیل زیبایی لایه بالا را به خطر نمی اندازد.
همان طور که گفته شد روش هایفوتراپی یک شیوه غیر تهاجمی است و پس از اتمام درمان بر روی صورت فرد هیچ اثری از جای سوزن یا برش یا جای زخم و همچنین سوختگی ایجاد نمیکند.
درمان با روش هایفوتراپی نیاز به بستری یا بی هوشی و حتی بی حسی ندارد و فرد میتواند قبل و بعد از انجام این عمل به کار های روزمره خود بپردازد.
در این روش بلافاصله پس از انجام درمان ، بر روی پوست فرد نتایج مثبت قابل مشاهده است ولی برای دیدن حداکثر نتیجه بایستی معمولا مدت ۳ ماه شکیبا بود.

درمان به روش استفاده از هایفو تراپی در مقایسه با روش های دیگر لیفتینگ خیلی ارزان تر است. مثلا در جراحی صورت احتمال خطر خونریزی و لخته شدن و عفونت و همچنین درد وجود دارد ولی در هایفو درمانی هیچ کدام از این موارد وجود ندارد و فرد هیچ آسیبی در این روش نمیبیند.

درمان هایفو تراپی برای تمامی انواع پوست ها مناسب است و درمان این روش بسیار سریع و بدون درد انجام میگیرد.
نتایج در روش هایفوتراپی کاملا طبیعی است زیرا دستگاه هایفو با تحریک کلاژن سازی و افزایش دارن روند بهبود طبیعی پوست این فرایند را طبیعی جلوه میدهد.

دستگاه هایفو دارای انواع مختلفی است که هر کدام استفاده های مختلفی دارد.

از گونه های مختلف دستگاه هایفو میتوان به اولترا و دلتا و دستگاه های هایفو چند بعدی اعم از دو بعدی و سه بعدی و چهاربعدی و همچنین هفت بعدی اشاره کرد.

دستگاه های هایفو دارای قسمت های مختلفی است که از مهم ترین اجزای آن میتوان به کارتریج اشاره کرد. هر دستگاه هایفو کارتریج های مخصوص خود دستگاه را با توجه به ورژن و یا تک آی سی و دو آی سی بودن دارد. معمولا کارتریج هر دستگاه هایفو در عمق های مختلف برای بدن و صورت وجود دارد. هر کارتریج معمولا دارای شات های مختلف است که با اتمام این شات ها یا بایستی شارژ شود یا کارتریج جدید تهیه شود.

خرید دستگاه هایفو

دستگاه هایفو تراپی (HIFU)، تجهیزی ویژه برای جوان ‌سازی پوست است که امروزه در کلینیک‌ ها، مطب ‌ها و مراکز زیبایی جهت رفع افتادگی پوست و جوانسازی صورت و بدن استفاده می شود. این دستگاه  برای جوانسازی و زیبایی پوست از انرژی التراسوند استفاده می کند و استفاده از آن بسیار آسان است. با استفاده از این محصول، می توان چین و چروک ها و افتادگی پوست را بدون نیاز به دوران نقاهت رفع کرد. 

دستگاه هایفو تراپی به صورت کاملاً استاندارد طراحی شده و درمان پوست با آن، در کمترین زمان امکان پذیر است؛ بطوری که درمان با آن تقریباً نیم ساعت طول می کشد. به همین دلیل این روش برای درمان افرادی که دنبال راه های آسان، بی خطر و سریع جوانسازی هستند بسیار مناسب است. زیباجو بعد از درمان، بلافاصله می تواند به کارهای روزمره خود بپردازد و در زمان خود صرفه جویی کند. با توجه به مطالب گفته شده می توان نتیجه گرفت که استفاده از این دستگاه در کلینیک ها و مراکز زیبایی، می تواند یک منبع درآمد عالی باشد. در ادامه محتوا شما را با این دستگاه و مزیت های آن آشنا می کنم.

دستگاه هایفوتراپی چیست؟

دستگاه هایفو تراپی پوست در برندهای مختلف قابل تولید است و امواج اولتراسوند آن، تمرکز و شدت بالایی دارند. به همین دلیل این امواج قوی به راحتی از لایه اپیدرم پوست عبور نموده و چربی زیرپوست را تحت تاثیر قرار می دهند. از دستگاه هایفو تراپی، جهت لیفت ابرو و شقیقه ها نیز استفاده می شود؛ همچنین این تجهیز گزینه ای مناسب جهت از بین بردن غبغب و چربی های اضافه صورت و بدن است.

در حالت کلی این دستگاه مدرن، به ‌طور شگفت ‌آوری افتادگی پوست را از بین می ‌برد و سبب کلاژن سازی و سفت سازی پوست می شود. از آنجایی که در این روش زیباسازی پوست، نیاز به عمل جراحی نیست، به مراتب ایمن ‌تر از روش ‌های سنتی جوان‌ سازی است.

نحوه کارکرد دستگاه هایفو تراپی

دستگاه هایفو تراپی از امواج صوتی با فرکانس بالا، به عنوان امواج هایفو بهره می ‌برد و افتادگی ‌ها و چین‌ و چروک‌ های پوست را به صورت طبیعی و بدون نیاز به جراحی، ترمیم می کند. در واقع این روش نوعی تحریک سازی طبیعی پوست است که تولید کلاژن‌ در پوست را افزایش می دهد. امواج التراسوند به لایه‌های عمیق پوست نفوذ نموده و دما را به ‌طور کنترل ‌شده افزایش می ‌دهد. این افزایش دما، سبب بازسازی و ترمیم فیبرهای کلاژنی در پوست می گردد. 

خرید دستگاه هایفو

تولید کلاژن با هایفو تراپی باعث تقویت پوست می ‌شود و افتادگی ‌ها را کاهش می دهد. این فرآیند باعث بهبود انعطاف‌پذیری و جوانی پوست می ‌شود. به عبارت ساده تر، دستگاه هایفو تراپی سبب ایجاد سلول های جدید در پوست می شود تا پوست احیا و شاداب ‌تر گردد. بطوری که روی تمامی لایه های پوست از اپیدرم تا لایه smas لیفت صورت می گیرد. 

چند ماه بعد از درمان، اثر لیفتینگ و سفت شدگی در پوست نمایان می گردد. همچنین چربی های پوست نیز کاهش می یابد، بنابراین می توان از این روش جهت خوش فرم کردن صورت نیز استفاده کرد. 

دستگاه هایفوتراپی چه مزیت هایی دارد؟

دستگاه هایفو تراپی با برترین تکنولوژی روز دنیا طراحی شده و عملکردی بسیار دقیق دارد و از سطح کیفیت بالایی برخوردار است.
دستگاه هایفوتراپی به کارتریج های مختلفی مجهز شده که برخی از آنها مخصوص جوانسازی و لاغری صورت و برخی دیگر مخصوص بدن هستند. در کل هر دستگاهی می تواند تا ۷ عدد کارتریج داشته باشد.
تمامی قطعات کاربردی در این محصول از نوع درجه یک بازار هستند و قابلیت تحمل فشار بالایی دارند. بنابراین طول عمر بالایی داشته و عوامل بیرونی سبب استهلاک آنها نمی گردند. 
دستگاه هایفو تراپی به صورت دو منظوره طراحی شده است، یعنی علاوه بر لیفت و جوانسازی پوست، می توان از آن جهت لاغری و رفع سلولیت استفاده کرد. 
این محصول به سرعت عمل کلاژن سازی در پوست را شروع می کند؛ بنابراین مشتری در کوتاه ترین زمان ممکن، نتایج قابل قبولی را مشاهده خواهد کرد. بنابراین می توان گفت این محصول در رضایت مندی مشتریان و برگشت مجدد آنها نقش تاثیر گذاری دارد. 

این محصول دارای دو یا چندین هندپیس مجزا است که مخصوص جوانسازی و کاهش چربی هستند. 

انواع دستگاه هایفوتراپی

انواع دستگاه هایفوتراپی

دستگاه‌ های هایفو تراپی شامل انواع مختلفی هستند که هر کدام کاربرد و ویژگی های خاص خود را دارند. در ادامه به بررسی انواع دستگاه هایفو تراپی می پردازیم تا با انواع هایفوتراپی آشنا شوید و در زمان خرید، کاربرد دستگاه ها را بدانید و انتخاب درستی داشته باشید.

دستگاه هایفو اولتراپی

این دستگاه جزو بهترین دستگاه های هایفوتراپی می باشد که توسط کشور آمریکا تولید شده است. این محصول مطابق با استانداردهای جهانی طراحی شده و در بازدهی کاری، نقش تاثیرگذاری دارد. 

دستگاه هایفو دابلو برای لیفت صورت

از دیگر دستگاه های هایفو که کارایی بالایی دارند، دستگاه هایفو دابلو است که بیشتر برای درمان صورت استفاده می شود. این نوع دستگاه ساخت کمپانی هیرونیک در کره جنوبی است و معمولاً ۴ عدد کارتریج دارد. این محصول سرعت شات بالایی دارد، به همین دلیل سرعت درمان با این دستگاه نیز بالاست. البته نوع چینی این محصول نیز در کشور وجود دارد که از لحاظ کیفیت، در سطحی پایین تر از نوع کره ای قرار دارد.

هایفو اولترافورمر 

این دستگاه برای لاغری و لیفت صورت استفاده می شود و توسط شرکت کلاسیس در کره جنوبی ساخته شده است. در طراحی این محصول از کارتریج های ظریف استفاده شده که این عامل سبب شده اپراتور به راحتی بتواند از آن برای تمامی نقاط بدن استفاده کند. 

دستگاه هایفو اولترا

این دسته از دستگاه ها در ایران، کاربرد بالایی دارند و بصورت کاملاً استاندارد ساخته شده اند. دستگاه هایفو اولترا با شیوه مهندسی معکوس طراحی شده و کشور سازنده آن، چین است. این دستگاه ها از لحاظ کارایی و کیفیت، تفاوت چندانی با نوع کره ای ندارند.

قیمت دستگاه هایفوتراپی

دستگاه هایفوتراپی هایفونیک

هایفوتراپی هایفونیک ساخت ایران می باشد و به  واسطه شرکت لیرز نیک طراحی شده است. در طی سال های اخیر، شرکت های تولیدی تجهیزات پزشکی در ایران جهت حمایت از این روش زیبایی، به ساخت دستگاه هایفو هایفونیک پرداخته اند و روش تولید این محصول نیز مهندسی معکوس است. در حالت کلی این دستگاه بر طبق دستگاه های کره ای هایفو اولترافورمر ساخته شده و از لحاظ کیفیت، با آنها برابری دارد. 

معمولاً هایفوتراپی هایفونیک حالت سه کارتریج دارد که یکی از آنها یک و نیم میلی متر بوده، دومی سه میلی متر و سومی ، چهار و نیم میلی متری است که نوع سوم، مخصوص رفع افتادگی صورت و پوست است. در تولید این محصول، جهت پیشگیری از سوختگی در پوست و کاهش درد از فناوری Centerless استفاده شده است.

دستگاه هایفو دلتا

این محصول از محصولات تولیدی کشور چین است که بطور اختصاصی برای ایرانیان طراحی شده و از لحاظ کارایی با دستگاه چینی اولترا یکی است. در ساخت این دستگاه از ۵ عدد کارتریج استفاده شده که ۳ عدد مخصوص صورت و ۲ کارتریج دیگر مخصوص بدن است. این محصول را می توان دستگاه دو بعدی نامید، زیرا به هندپیس واژینال مجهز شده است. قیمت این دستگاه به نسبت سایر دستگاه های دیگر، ارزان تر می باشد، به همین دلیل از لحاظ اقتصادی به صرفه تر بوده و در ایران بیشترین فروش را دارد.

دستگاه هایفوتراپی خانگی

از آنجایی که این نوع هایفوتراپی اندازه کوچکی دارد؛ به دستگاه هایفوتراپی خانگی معروف است. این دستگاه ها ارزان قیمت تر از سایر دستگاه ها هستند و در مدل های مختلف قابل تولیدند. البته لازم است بدانید که این نوع دستگاه ها در ایران کارایی چندانی ندارند.

توجه: لازم است بدانید که میزان مصرف کارتریج های صورت و بدن حدودً ۲۰ هزار شات است و این میزان در کارتریج های مخصوص واژینال، ۱۰ هزار شات می باشد.

دستگاه هایفو

تاثیر هایفوتراپی در بخش های مختلف پوست 

بخش عضلانی اپونوروتیک سطحی  (SMAS)

این بخش همان لایه از پوست می باشد که در عمل لیفت پوست صورت، پزشکان جراحی پلاستیک آن را فشرده و کشیده می کنند. در واقع این دستگاه با انتقال حرارت به پوست و آماده سازی آن برای تولید الاستین و کلاژن، سبب سفت شدن پوست بخش زیرین می گردد؛ در نتیجه لیفت فوری صورت می گیرد.

لایه درم تحتانی (لایه بالای لایه SMAS )

از دیگر نواحی مورد هدف پوست در فرآیند هایفوتراپی، لایه درم تحتانی (Dermis) است که در زیر بیرونی ترین و بالاترین لایه پوست قرار دارد.

لایه درم فوقانی

تاثیرگذاری موثر امواج تولید الاستین و کلاژن در این لایه، باعث می شود منافذ باز پوست بسته شود. همچنین این عامل موجب بهبود چین و چروک های موجود و ناهمواری های بافت پوست و رفع خاصیت کشسانی در آن می شود. 

مزیت های دستگاه هایفوتراپی پوست

 • کاهش و رفع چین و چروک های پوست
 • قابلیت سفت و مقاوم سازی پوست
 • قابلیت رفع افتادگی و شل شدگی پوست
 • روشی مناسب برای لیفت ابروها، گونه ها و پلک ها
 • کمک به بهبود حالت ارتجاعی پوست
 • موثر در نرم و صاف شدن پوست
 • موثر در رفع سلولیت و غبغب
 • موثر در کاهش چربی و لاغری بدن و صورت
 • قابلیت جوانسازی پوست و کمک به کلاژن سازی در آن
 • عدم نیاز به دوران نقاهت و بستری شدن
 • ماندگاری بالا بعد از درمان
 • روشی ایمن و بدون درد در جوانسازی پوست
 • عدم نیاز به جلسات زیاد (در یک جلسه، نتیجه بخش است) 
 • عدم ایجاد عارضه هایی نظیر زخم و لک روی پوست
دستگاه هایفو تراپی

آیا جوانسازی با دستگاه هایفوتراپی عوارض دارد؟

همانطور که گفته شد با دستگاه هایفو تراپی، عمل درمان بصورت غیرتهاجمی صورت می گیرد. در واقع این روش درمانی به عنوان یک روش امن، برای کاهش افتادگی‌ها و چین و چروک‌ ها در مراکز زیبایی مورد استفاده قرار می ‌گیرد. با این حال، ممکن است بعضی از افراد بعد از درمان با دستگاه هایفو تراپی عوارض خفیف و موقتی را تجربه کنند. این عوارض ممکن است شامل موارد ذیل باشد :

تورم و قرمزی موقت : معمولاً پوست بعد از درمان، مدت کوتاهی (معمولاً چند ساعت تا چند روز) قرمز می ‌شود و ممکن است التهاب کوچکی نیز ایجاد شود. نگران نباشید این تغییرات طبیعی بوده و به سرعت بهبود می یابد .
خشکی و لک ‌های موقت : بعد از جوان ‌سازی پوست با هایفو، ممکن است مدتی پوست دچار خشکی شود که با گذشت زمان رفع می گردد.
در برخی افراد ممکن است ناحیه درمان تا یک هفته حساس شود، بنابراین توصیه می کنم هفته اول بعد از درمان، در مقابل نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.

این روش درمانی برای پوست های خیلی افتاده مناسب نیست و افرادی می توانند از این روش جهت رفع افتادگی استفاده کنند که میزان افتادگی پوستشان خفیف تا متوسط است. 

پس از هایفوتراپی چه مراقبت هایی نیاز است؟

بعد از انجام این عمل جوانسازی، استفاده از ضدآفتاب و مرطوب کننده پوست را فراموش نکنید. 
توصیه می کنم ۲ روز بعد از درمان ، در معرض حرارت و گرما قرار نگیرید . همچنین بهتر است در دو روز اول درمان ، روی صورت نخوابید و از استفاده از لوازم آرایشی تحریک پذیر بپرهیزید .
بعد از هایفوتراپی پوست ، بهتر است از کمپرس آب یخ استفاده کنید . البته دوش آب سرد نیز کمک زیادی به بهبود تورم و التهاب پوست می کند.
بعد از هایفوتراپی از ماساژ نواحی درمان شده به خصوص پوست صورت و گردن بپرهیزید. 

از روش هایفودرمانی در چه مواردی استفاده می شود؟

 • لیفت ناحیه غبغب
 • بر طرف کردن شلی پوست صورت و بدن
 • استفاده جهت رفع منافذ باز پوست
 • لیفت و رفع افتادگی ابروها
 • استفاده جهت از بین بردن چین و چروک ها و خطوط ریز 
 • استفاده جهت بر طرف کردن خطوط روی گردن
 • قابل استفاده جهت رفع چین و چروک های پیشانی
 • مناسب برای درمان خطوط پنجه کلاغی (خطوط ریز اطراف چشم ها)
 • مناسب برای درمان بخش کشسانی پوست
 • مناسب برای رفع چین و چروک های اطراف دهان

استفاده از دستگاه هایفوتراپی برای افراد ذیل مناسب نیست:

 • زنان باردار
 • افراد دارای استنت قلبى یا پروتز فلزی 
 • افراد مبتلا به دیابت
 • افراد دارای زخم یا تبخال فعال در نواحی درمان
 • افراد درگیر با بیماری صرع

ساختار کلی دستگاه هایفوتراپی به چه شکل هست ؟

هندپیس (Handpiece)

 هندپیس  یا دسته دستگاه هایفو تراپی، قطعه ‌ای برای انتقال امواج هایفو به پوست است. این قطعه مستقیماً روی پوست قرار می ‌گیرد و با انتقال امواج هایفو به پوست، عمل کلاژن ‌سازی و جوانسازی پوست را شروع می کند. معمولاً هندپیس این هایفو تراپی از نوع ارگونومیک بوده و سبک ‌وزن است. 

هندپیس ‌ها به سنسورهای امنیتی مجهز شده اند تا از بروز صدمات احتمالی به پوست جلوگیری شود و تنظیم عمق اثر امواج هایفو به ‌طور خودکار اجرا گردد. همچنین، این قطعه دارای نمایشگری است که اطلاعات مربوط به تنظیمات، شیوه کارکرد دستگاه و پارامترهای مختلف درمان را نمایش می دهد.

پیزوالکتریک دستگاه هایفو تراپی

در ساخت دستگاه هایفو تراپی از تکنولوژی پیزوالکتریک جهت ایجاد امواج هایفو استفاده شده است. پیزوالکتریک به‌ عنوان یک فناوری پیشرفته، قابلیت تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی مکانیکی را فراهم می ‌کند. در دستگاه هایفو تراپی، این تبدیل انرژی به وسیله‌ بلورهای پیزوالکتریک انجام می ‌شود.

بلورهای پیزوالکتریک در دستگاه هایفو تراپی در هندپیس (دسته) دستگاه قرار گرفته است. این بلورها در واکنش به برق که از منبع تغذیه دستگاه عبور می ‌کند، انرژی مکانیکی تولید می کنند که به‌عنوان امواج هایفو به پوست منتقل می گردند.

برد دستگاه هایفوتراپی

برد یکی از مهمترین اجزای این دستگاه است که نقش مهمی در کارکرد آن ایفا می ‌کند. برد دستگاه هایفو تراپی دارای مدارهای الکترونیکی پیچیده‌ ای است که کنترل دقیق دستگاه را به‌ عهده دارد. این برد حاوی حافظه‌ها، میکروپروسسورها، تراشه‌ های انرژی، سنسورهای ایمنی و بخش های مرتبط با تنظیمات و نمایش دستگاه است.

توجه به کیفیت دستگاه هایفو تراپی بسیار مهم است؛ زیرا از طریق این برد، دستگاه کنترل شده و پارامترهای درمانی تنظیم می گردند. برد سبب ارسال امواج هایفو به ‌صورت دقیق و متناسب با نیازهای درمانی می ‌شود و کیفیت درمان و نتایج آن را بهبود می ‌بخشد.

همچنین برد دستگاه هایفو تراپی دارای بخش های ایمنی است که از وقوع هر گونه خطر و صدمه ناخواسته به پوست پیشگیری می ‌کند. این بخش های ایمنی با تشخیص و بررسی پارامترهای درمانی و شناسایی موقعیت دقیق هندپیس (دسته) دستگاه، سبب می شوند فرآیند جوانسازی پوست، به‌ صورت امن و کاملاً کنترل شده انجام ‌شود.

شارژ کارتریج هایفو

در خرید کارتریج هایفو، باید دقت کرد و مناسب ترین نوع را انتخاب کرد. به همین دلیل لازم است با این قطعه آشنا شوید تا هنگام خرید، مشکلی نداشته باشید.

کارتریج هایفو (HIFU Cartridge) یا همان محفظه هایفو، بخشی از دستگاه هایفو تراپی است که بلورهای پیزوالکتریک مرتبط با ایجاد امواج هایفو در آن قرار می گیرند. این کارتریج‌ ها قابل تعویض هستند و نقش مهمی در عملکرد و کارایی دستگاه ایفا می ‌کنند.

طول موج امواج هایفو به واسطه بلورهای موجود در کارتریج قابل تنظیم است و این امواج به عنوان منبع انرژی، برای جوانسازی پوست و کلاژن ‌سازی در پوست عمل می ‌کنند.

مدت زمان کارکرد یک کارتریج هایفوتراپی معمولاً محدود و تعیین شده است. بعد از مصرف مدت زمان مشخص، کارتریج را می توان از دستگاه خارج کرد و کارتریج جدید را جای آن قرار داد. این ویژگی به ‌عنوان یک نکته ایمنی و کیفیتی، برای استفاده‌ مداوم و ایجاد نتایج دقیق‌ تر از درمان بسیار مهم است.

صفحه نمایش (مانیتور)

صفحه نمایش، بخشی اساسی از این دستگاه است که به کاربر (پزشک یا تکنسین) امکان کنترل و مشاهده پارامترها و نتایج درمان را می ‌دهد. این صفحه نمایش از نوع LED  بوده و اطلاعات مرتبط با درمان را به کاربر نشان می ‌دهد. این صفحه نمایش لمسی ابعاد مناسبی دارد و قابلیت مشاهده‌ داده‌ها و تنظیمات دستگاه را برای کاربر آسان می کند. 

بواسطه این صفحه نمایش، کاربر می ‌تواند مقدار انرژی امواج هایفو را تنظیم و عمق اثر این امواج را بر روی پوست مشخص کند. همچنین اطلاعات مربوط به تعداد پالس‌ها، زمان درمان، وضعیت دستگاه و وضعیت کارتریج روی صفحه نمایش نمایش داده می ‌شود. این صفحه به دکمه ‌های کنترلی مجهز است و کاربر با استفاده از آن‌ها می ‌تواند به آسانی تنظیمات مورد نیاز را اعمال کند.

نکته: برای افزایش طول عمر و جلوگیری از خرابی مانیتور از تمیز کردن مانیتور با الکل بپرهیزید؛ چرا که این کار باعث از کار افتادن تاچ آن می شود. 

خرید دستگاه هایفو تراپی 

کالیبره بودن واقعی دستگاه هایفو

کالیبره بودن دستگاه یعنی میزان انرژی و حرارتی که از طرف دستگاه به پوست منتقل می شود، بصورت استاندارد بین ۷۰ درجه الی ۷۵ درجه باشد. البته گاهی دستگاه های غیراستاندارد میزان حرارت و انرژی را روی ۷۰ درجه نشان می دهند که در این حالت انرژی بالا رفته و در بافت پوست، سوختگی رخ می دهد و نواحی مختلف بدن آسیب می بیند. 

در صورتی که میزان حرارت و انرژی ورودی کمتر از حد استاندارد باشد، اثر بخش نخواهد بود. لازم است بدانید امواجی که از طریق دستگاه های غیراستاندارد و غیرکالیبره به پوست منتقل می شود حالت متمرکز و منظم ندارند، به همین دلیل بخش های مختلف پوست آسیب خواهند دید. پس کالیبره بودن پوست اهمیت بالایی دارد و هنگام خرید باید به این مورد توجه کرد. 

باکیفیت و استاندارد بودن کارتریج 

استاندارد و کالیبره بودن کارتریج های دستگاه هایفوتراپی اهمیت بالایی دارد، در غیر این صورت هم کاربر با ضرر مالی مواجه خواهد شد و هم بیمار آسیب خواهد دید. فلز کاربردی در ساخت کارتریج باید کیفیت بالایی داشته باشد. در واقع در تولید کارتریج های استاندارد از بهترین متریال ها استفاده شده و کارتریج ها از لحاظ کالیبرشن و ظاهر، در سطح بالایی قرار دارند. همچنین در کارتریج استاندارد به هیچ وجه نشتی صورت نمی گیرد. 

توجه به قطعات

قطعاً قطعات کاربردی در هر دستگاه، نقش تاثیرگذاری در عملکرد آن دارند و بهتر است هنگام خرید آنها را ارزیابی و از استاندارد و کالیبره بودنشان مطمئن شوید. چرا که امواج اولتراسونیک همان اندازه که می تواند مفید باید و سبب تولید کلاژن در پوست و جوانسازی شود، می تواند مضر باشد و آسیب های جبران ناپذیر و جدی به بافت پوست وارد کند (در دستگاه هایی که دارای قطعات غیراستاندارد هستند). پس توصیه می کنم هنگام خرید، از اورجینال بودن قطعات داخلی دستگاه مطمئن شوید و اطمینان حاصل کنید که قطعات با متریال هایی با سطح مقاومت بالا تولید شده اند. 

گارانتی دار بودن قطعات و پشتیبانی

گارانتی دار بودن دستگاه هایفو تراپی و قطعات آن اهمیت بسیاری دارد. این امر به معنای اعتماد تولید کننده به کیفیت و عملکرد دستگاه بوده و نشان ‌دهنده تعهد به خدمات پس از فروش و رضایت مشتریان است. در واقع گارانتی قطعات و دستگاه، خیال مشتریان را از کیفیت و عملکرد مطلوب دستگاه راحت می کند. بنابراین مشتریان با اطمینان  کامل اقدام به خرید خواهند کرد. 

همچنین دستگاه هایفوتراپی باید بعد از خرید نیز پشتیبانی شود تا اگر هر گونه مشکلی در دستگاه یا قطعات آن ایجاد شد، مشتریان بتوانند به سادگی از خدمات تعمیر یا تعویض بهره‌ مند گردند.

قیمت دستگاه های هایفو تراپی

قیمت دستگاه هایفوتراپی متناسب با نوع برند، کیفیت، تکنولوژی کاربردی، محل تولید و تأمین، ویژگی‌ ها و قابلیت ‌های مختلف، همچنین محل و شرایط خرید متغیر است. این دستگاه‌ ها در بازار در انواع و اقسام مختلف عرضه می شوند، مثلاً برخی از آنها به صورت حرفه ای طراحی شده اند و و برخی دیگر ابعاد کوچکتری دارند و به صورت خانگی استفاده می شوند. قطعاً نوع خانگی بدلیل داشتن ابعاد کوچک، ارزان تر از نوع پیشرفته و بزرگ است.

برای اطلاع از قیمت هایفوتراپی، بهتر است با کارشناسان ما در تماس باشید. البته از قبل باید مدل دستگاه را انتخاب کنید تا همکاران ما قیمت دقیق آن را استعلام کنند.

برای ما پیام بگزارید :