دستگاه لیزر خانگی

دستگاه لیزر خانگی از تکنولوژی آی پی ال (Intense Pulse Light) جهت رفع مو های زائد استفاده می کند. این دستگاه روی پوست قرار گرفته و با ایجاد طول موج هایی گرما تولید می کند. این گرما فولیکول های پوست را که باعث رویش و رشد مو هستند ، از بین می برد. در حین از بین بردن هیچ آسیبی به پوست وارد نشده و فقط رشد موها متوقف می شود. دستگاه لیزر خانگی به دلیل راحتی استفاده و به صرفه بودن نسبت به لیزر درمانی در مراکز درمانی ، مورد استقبال بسیاری از خانم ها قرار گرفته است.

زیرا لیزر درمانی هم بسیار پر هزینه بوده و مشکلات رفت و آمد و اتلاف وقت را به دنبال دارد‌ . در صورتی که می توان با خرید یک دستگاه لیزر خانگی و استفاده آن در منزل نیاز به مراجعات پی در پی به مراکز لیزر جهت لیزردرمانی و ترمیم ، وجود نخواهد داشت.

طرز استفاده از لیزر خانگی

بعد از خرید دستگاه لیزر خانگی باید بتوانید به طور صحیح از آن استفاده کنید. زیرا در صورت عدم آگاهی و استفاده نادرست از دستگاه می تواند باعث آسیب رسیدن به پوست شده و هزینه اضافی درمان پوست آسیب دیده را برای فرد به دنبال داشته باشد. در کل لیزر های خانگی طوری طراحی شده اند که مناسب مصرف خانگی باشند و خطر کمتری برای فرد استفاده کننده داشته باشد و اگر به طرز صحیح مورد استفاده قرار گیرد هیچ خطری برای فرد و پوست او ندارد.

لیزر خانگی

قبل از شروع به استفاده از دستگاه حتماً دفترچه راهنمای آن را به دقت مطالعه کرده و بعد از دستگاه استفاده کنید. طرز کار دستگاه لیزر خانگی به این صورت می باشد. ابتدا محلی از بدن را که می خواهید لیزر کنید کاملاً شیو کنید تا نور لامپ های دستگاه به راحتی به فولیکول ها رسیده و مانع رشد آنها شود. قبل از استفاده ار دستگاه بهتر است پوست خود را با آب و صابون شستشو داده و کاملاً خشک کنید . زیرا هر گونه کرم ، چربی و آلودگی روی پوست از تاثیر دستگاه بر جلوگیری از رویش موهای زائد می کاهد.

دستگاه لیزر خانگی

ابتدا دستگاه را روشن کرده و شدت نور دستگاه را با توجه به رنگ پوست خود تنظیم کنید (برای تنظیم شدت نور حتماً به دستورات داخل دفترچه راهنما دقت کنید. زیرا این میزان برای دستگاه های گوناگون متفاوت می باشد). سپس دستگاه را به صورت عمودی روی پوست قرار داده و شروع به زدن پالس کنید. دقت کنید پالس ها دقیقاً کنار هم بوده و تمامی نقاط پوست زده شود و دقت کنید که بر روی یک قسمت دو بار و یا بیشتر نزنید. البته بعضی دستگاه های لیزر اتوماتیک بوده و به محض قرار گرفتن دستگاه روی پوست اشعه خود را ساتع کرده و نیاز به زدن پالس و یا همان شات نمی باشد . لیزر های اتوماتیک قیمت بالاتری دارند.

چند جلسه باید از لیزر خانگی استفاده کنیم؟

لیزر خانگی سیلکن

با توجه به تجربه لیزر درمانی و مدت زمان لازم جهت توقف کامل رشد مو ها و چرخه های رشد مو می توانیم بیان کنیم که چند جلسه باید از لیزر خانگی استفاده کرد. در کل رشد مو در بدن سه فاز را طی می کند . فاز رشد ، استراحت و ریزش . بهترین زمان برای استفاده از لیزر خانگی ، استفاده آن در فاز رشد مو ها می باشد. جالب است بدانید فقط یک سوم مو ها در فاز رشد قرار دارند. به این دلیل لیزر درمانی در  جلسات متعددی انجام می شود. بهترین رویه این است که هر دو هفته یک بار پوست خود را لیزر کرده و این عمل را تا ۵ بار ادامه دهید. یعنی تقریباً ۳ ماه طول می کشد تا یک دوره شما کامل شود. و بعد از آن هم هر چند هفته یک بار پوست خود را لیزر درمانی کنید. کلینیک ها معمولاً بعد از اتمام لیزر درمانی از مشتریانش درخواست می کنند هر شش ماه یک بار جهت ترمیم به کلینیک مراجعه کرده و مورد لیزر درمانی قرار گیرند.

انواع لیزر خانگی

  • لیزر خانگی اتوماتیک
  • لیزر خانگی غیر اتوماتیک

لیزر خانگی اتوماتیک

بسیاری از برند های برتر لیزر خانگی کاملاً اتوماتیک می باشند . یعنی بعد از روشن کردن دستگاه نیاز به تنظیم شدت نور آن‌ نبوده و با قرار دادن دستگاه روی پوست ، خود دستگاه با توجه به رنگ پوست شدت تابش نور را تنظیم می کند. همچنین هنگام ردن پالس و یا و همان شات هیچ دکمه ای مبنی بر زدن شات نبوده و خود دستگاه به صورت اتوماتیک این کار را انجام می دهد. لیزر خانگی اتوماتیک به دلیل راحتی استفاده ،  سرعت زیاد و نیز طول عمر بالا مورد استقبال قرار گرفته است . لامپ هایی که بر روی لیزر خانگی نصب هستند ، در دو نوع می باشند ، بعضی دارای طول عمر بوده و بعد از مدتی استفاده باید لامپ هایشان تعویض شوند. ولی معمولاً لامپ های لیزر خانگی اتوماتیک دارای زول عمر نامحدو بوده و می توان با خیال راحت سالیان سال از آن استفاده کرد.

لیزر خانگی اتوماتیک

لیزر خانگی غیراتوماتیک

این نوع لیزر خانگی قیمت پایین تری نسبت به لیزر اتوماتیک دارد. برای استفاده از لیزر خانگی غیراتوماتیک باید بعد از روشن کردن دستگاه شدت نور را برحسب رنگ پوست خود تنظیم کرده و بعد از دستگاه استفاده کنید. همچنین هنگام استفاده از دستگاه بعد از قرار دادن آن روی پوست باید دکمه شات را زده و به ازای هر شات یک بوق به صدا در می آید. معمولاً لامپ های اکثر دستگاه های لیزر خانگی دارای طول عمر بوده و بعد از چند سال استفاده یا باید دستگاه را دور انداخت و یا در بعضی مدل ها لامپ های زنون آن را تعویض کرد.

تجهیزات پزشکی

بهترین دستگاه لیزر خانگی

دستگاه لیزر خانگی در برند های و مدل های بسیار متنوعی در بازار وجود دارد. بهترین دستگاه لیزر خانگی را می توان از مدل اتوماتیک دانست که دارای سنسور های پیشرفته روی آن می باشند . زیرا هم استفاده از آن راحت بوده و هم طول عمر بالایی دارد. البته باید در نظر داشته باشید باید این دستگاه را برحسب بودجه خود انتخاب کنید. بهترین دستگاه لیزرهای خانگی قیمت های بالاتری دارند.

قیمت دستگاه لیزر خانگی

قیمت دستگاه لیزر خانگی

قیمت دستگاه لیزر خانگی به عوامل گوناگونی از جمله برند دستگاه ، کشور سازنده ، اتوماتیک بودن ، طول عمر آن و … بستگی دارد. آنچه برای مشتریان هنگام خرید دستگاه لیزر خانگی اهمیت دارد ، انتخاب مدل مناسب بر حسب بودجه ای است که برای خرید آن در نظر گرفته اند. البته این مورد را هم در نظر داشته باشید ، لیزر خانگی با لامپ های دارای طول عمر نامحدود با اینکه قیمت بالاتری دارند ، ولی اگر بخواهید هزینه لامپ زنون ‌که معمولاً قیمت آن بیشتر از ۴۰ دلار می باشد را لحاظ کنید ، متوجه خواهید شد لیزر های با طول عمر نامحدود با اینکه قیمت بالاتری دارند ، به صرفه تر می باشند.

خرید دستگاه لیزر خانگی

خرید دستگاه لیزر خانگی

برای خرید دستگاه لیزر خانگی علاوه بر اینکه برند و مدل دستگاه اهمیت زیادی دارد ، باید دقت کنید این دستگاه را از شرکت های معتبر خریداری کنید. زیرا لیزر خانگی دستگاه حساسی بوده و باید شامل گارانتی و خدمات پس از فروش باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و انتخاب دستگاه مناسب جهت خرید و مناسب با بودجه خود می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید. هدف شرکت ما ارائه با کیفیت ترین محصول با قیمت مناسب و ارائه خدمات پس از فروش می باشد.

فشار سنج

برند های دستگاه لیزر خانگی

لیزر های خانگی در برند های مختلفی وجود دارند و ما در اینجا ۵ مورد از برند های معروف جهان را که در کشور ایران نیز موجود بوده و مورد استقبال می باشد را معرفی می کنیم.

دستگاه لیزر خانگی فیلیپس philips

دستگاه لیزر خانگی فیلیپس

این برند یکی از بهترین دستگاه لیزر خانگی موجود در بازار است. شکل ظاهری این دستگاه باعث راحتی استفاده از آن شده است. بعد از سه جلسه استفاده از لیزر خانگی بیش از ۹۰ درصد موهای زائد از بین می روند. ویژگی اصلی لیزر خانگی فیلیپس هوشمند بودن آن است. این دستگاه تراکم مو را در بدن تشخیص داده و شدت تابش نور را بر حسب آن تنظیم می کند.

دستگاه لیزر خانگی براون Braun

لیزر خانگی براون سریع ترین دستگاه لیزر خانگی موجود در بازار بوده و اگر بخواهید کل بدن خود را لیزر کنید حدود ۱۰ دقیقه زمان لازم است‌. عملکرد آن هم قابل قبول بوده و با ۴ جلسه استفاده موهای زائد بدن از بین می روند. لیزر خانگی براون دارای سنسور تشخیص رنگ پوست بوده و خود به صورت اتوماتیک تنظیمات لازم را انجام خواهد داد.

لیزر خانگی دیس DEESS

این دستگاه نیز از برند های معروف بازار می باشد و دارای سنسور تشخیص رنگ پوست بوده و بر حسب آن اشعه مناسب تولید می کند. طول عمر لامپ آن ۳۵۰ هزار شات بوده و اگر تکی از آن استفاده کنید شاید هیچگاه نیاز به تعویض لامپ نخواهید داشت. ولی اگر لیزر خانگی دیس مورد استفاده دو نفر قرار گیرد ، به احتمال زیاد بعد از ۵ سال نیاز به تعویض لامپ خواهید داشت. لیزر خانگی دیس در ۶ یا ۷ جلسه ۹۰ درصد مو های زائد را از بین می برد.

دستگاه لیزر خانگی تریا Tria

لیزر خانگی خرید

تمرکز اصلی این دستگاه بر از بین بردن فولیکول مو می باشد. پیشننهاد می شود هر دو هفته یک بار از لیزر خانگی تریا استفاده کرده و تا زمانی که رشد مو ها متوقف شوند به استفاده از دستگاه ادامه دهید. این دستگاه نیز مدل های مختلفی دارند و بعضی از انواع آن دارای سنسور تشخیص رنگ پوست بدن می باشد. و با افزایش قیمت آن قابلیت های آن افزایش می یابد.

دستگاه لیزر خانگی رمینگتون Remingtin

دستگاه لیزر خانگی رمینگتون دارای دو کلاهک بوده و یکی برای لیزر صورت و دیگری برای لیزر بدن استفاده می شود. سرعت استفاده از این دستگاه قابل قبول بوده و با سه بار استفاده از دستگاه ۹۰ درصد موهای زائد بدن از بین می روند.

دستگاه پلاژن

قسمت نظرات :
  1. avatar نازنین

    ببخشید هزینش چنده

    • avatar وین طب

      با سلام با توجه به مدل های مختلف قیمتهای مختلفی دارد

برای ما پیام بگزارید :