دستگاه تصفیه هوا

با سلام به همراهان وین طب در این صفحه قصد معرفی دستگاه تصفیه هوای uv-tech وین طب ، برای از بین بردن ویروس کرونا را داریم در ادامه با ما همراه باشید . ( برای خرید و مشاوره تماس بگیرید ) ( و یا نظر خودتون رو در زیر برای ما کامنت کنید ) طبق گفته پزشکان ویروس کرونا نسبت به بقیه ویروس ها سنگین تر بوده و در هوا و یا سطوح ماندگاری بیشتری دارد. زمانی که یک فرد کرونایی در یک مکان بسته عطسه و یا سرفه می کند ویروس کرونا را در هوا پخش کرده و اگر افراد دیگری در این مکان حضور داشته باشند به احتمال بسیار زیاد حتی با وجود ماسک نیز مبتلا خواهند شد. زیرا شدت شیوع این ویروس به حدی بالاست که پزشکان را نیز سردرگم کرده است. فعلا تنها راه حل پشنهادی ، پیشگیری از ابتلا به کرونا می باشد. دستگاه تصفیه هوا برای کرونا یکی از بهترین و کاربردی ترین روش ها می باشد. این دستگاه در مکان های بسته قرار داده می شود و هوای آن مکان را تصفیه می کند. دستگاه تصفیه هوا تمامی ویروس ها و باکتری های موجود در هوا ازجمله ویروس کرونا را از بین می برد. این دستگاه علاوه بر ویروس ها میکروب ها و آلودگی های موجود در هوا را نیز از بین می برد.

آیا دستگاه تصفیه هوا موثر است ؟

اولین مزیت دستگاه تصفیه هوا این است که تمامی ویروس ها و باکتری های موجود در هوا را از بین می برد. در شهر های صنعتی و نیز شهر هایی که میزان آلودگی هوا در آنها زیاد است ، در منازل ، ادارات ، مکان های آموزشی و …. بهتر است از دستگاه تصفیه هوا برای کرونا استفاده گردد. این دستگاه علاوه بر پاکسازی هوا از ویروس کرونا ، مزایا و کاربرد های بسیار زیاد دیگری نیز می باشد که در ادامه به بیان آن خواهیم پرداخت.

دستگاه تصفیه هوا برای کرونا

دستگاه تصفیه هوا برای کرونا

در حالت کلی این دستگاه از یک دریچه ، لامپ یو وی UV ، یون منفی و چندین فیلتر تشکیل شده است. دستگاه تصفیه هوا برای کرونا دارای یک دریچه می باشد. هوایی که قرار است تصفیه شود با استفاده از دریچه به داخل دستگاه مکیده شده و در طی مراحلی تصفیه شده و هوای پاک در داخل فضا پخش خواهد شد. هوایی که از دریچه وارد دستگاه می شود ، شامل گرد و خاک و ذرات درشت تر می باشد. ابتدا این ذرات با استفاده از فیلتر عادی جذب شده و هوای نسبتا تمیز وارد مرحله بعد تصفیه خواهد شد. یعنی ورود به فیلتر پلاسما. فیلتر پلاسما علاوه بر کرونا برای تصفیه هوای آلوده در شهر های صنعتی نیز بسیار موثر است. زیرا دوده و آلودگی های سوختی موجود در هوا را با استفاده از انرژی الکتریکی جذب می کند .

محصول پیشنهادی : پالس اکسیمتر ( سنجش میزان اکسیژن خون )

هوا بعد از فیلتر پلاسما وارد فیلتراسیون دیگری می شود که در آن بوهای موجود در هوا جذب فیلتر خواهد شد. بوی سیگار موجود در هوا ، کربن‌ مونوکسید ، و نیز ویروس های موجود در هوا در این مرحله جذب فیلتر خواهند شد. دستگاه تصفیه هوا طوری طراحی شده است که هوا با عبور از هر فیلتر یک مرحله تمیز تر شده و وارد مرحله بعدی می شود. حال باید این هوا از فیلتر هپا عبور کند. قیمت فیلتر هپا تا حدودی نسبت به بقیه فیلتر ها بالاتر می باشد. به این دلیل هوا مستقیما وارد این فیلتر نشده و در ابتدا از فیلتر های عادی عبور داده می شود تا نیاز به تعویض فیلتر هپا کاهش یابد و طول عمر دستگاه نیز افزایش یابد.

خرید دستگاه تصفیه هوا

فیلتر هپا تمامی باکتری ها و ذرات معلق موجود در هوه را جذب خود می کند. و هوا را وارد فیلتر بعدی یعنی فیلتر TIO2 می کند. در این مرحله تمامی گاز های فرار ، بوها ، باکتری ها و ویروس ها جذب خواهند شد. در مرحله بعد با استفاده از لامپ های یو وی UV هوا استریل خواهد شد. این لامپ ها خاصیت استریل سازی دارند و تمامی باکتری ها و ویروس های موجود در هوا از جمله کرونا را از بین می برد. در مرحله آخر که یون منفی نام دارد ، در هوای خروجی اکسیژن تزریق شده و هوای لطیف وارد محیط خواهد شد. این هوا بسیار پاک و آرامش بخش می باشد و همواره رضایت مشتریان را به دنبال دارد.

فیلتر دستگاه تصفیه هوا

اساس کار دستگاه تصفیه هوا بر فیلتر هایی می باشد که در ساخت آن مورد استفاده قرار گرفته اند. در هر مدل و برند از دستگاه تصفیه هوا برای کرونا از فیلتر های خاصی استفاده شده است. هر چه تعداد فیلتر ها بیشتر بوده و کیفیت آنها بیشتر باشد دستگاه قدرت تصفیه بالاتری دارد. فیلتر دستگاه تصفیه هوا معمولا شامل موارد زیر می باشد :

فیلتر هپا ، کربن فعال ، فیلتر هگا ، فیلتر پلاسما ، فیلتر یون منفی ، فیلتر TIO2، لامپ یو وی UV .

دستگاه تصفیه هوا

کاربرد های دستگاه تصفیه هوا برای کرونا

دستگاه تصفیه هوا برای کرونا علاوه بر کرونا زدایی هوا دارای کاربرد های موثر دیگری نیز می باشد و این مزایا باعث افزایش استفاده از آن شده است. افرادی که دچار بیماری های تنفسی هستند بهتر است یک مورد از این دستگاه خریداری کرده و در منزل از آن استفاده کنند. همچنین دستگاه تصفیه هوا برای بیماران سرطانی ، آسم ، میگرن ، آلزایمر ، بیماران قلبی و …. بسیار مناسب و ضروری می باشد. این دستگاه با تولید هوای مطبوع به رشد حافظه کمک خواهد کرد و از وخیم شدن حال بیماران آلزایمر و افراد مسن جلوگیری خواهد کرد.

محصول پیشنهادی : تب سنج ( بهترین تب سنج تفنگی باکیفیت )

دستگاه تصفیه هوا برای رشد کودکان نیز بسیار موثر بوده و با ایجاد آرامش در محیط منزل از پرخاشگری آنها جلوگیری می کند. و حس یادگیری را در کودکان افزایش می دهد. در عصری به سر می بریم که همواره در خطر آلودگی های مانیتور ها و لامپ های فلورسنت هستیم. دستگاه تصفیه هوا این آلودگی های الکتریکی را نیز از بین می برد. این دستگاه در از بین‌بردن بوهای آزار دهنده مانند ماند بوی سیگار و … نیز نقش موثری ایفا می کند. همچنین با از بین بردن باکتری های موجود در هوا از رشد قارچ و کپک جلوگیری خواهد کرد.

قیمت دستگاه تصفیه هوا

خرید دستگاه تصفیه هوا

دستگاه تصفیه هوا در اندازه های بسیار متنوعی تولید شده و در مکان های گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد. هنگام خرید دستگاه تصفیه هوا باید ابتدا چندین مورد را در نظر گرفته و بعد اقدام به خرید کنید. این دستگاه ها هر کدام مساحت های مشخصی را تحت پوشش دارند. به عنوان مثال در یک مدل مساحت تحت پوشش ۳۲ متر مربع بوده و برای دیگری ۱۰۰ متر مربع. بهتر است جهت اطمینان بیشتر دستگاهی خریداری شود که مساحت تحت پوشش آن از مساحت مکان مورد نظر شما تا حدودی بیشتر باشد.

بعضی از این دستگاه ها دارای حسگر بو بوده و بعضی نمی باشد. هنگام خرید دستگاه تصفیه هوا حتما ویژگی های محصول را در نظر گرفته و با توجه به معیار های خود مدل مناسبی را خریداری کنید.

دستگاه تصفیه هوا خانگی

دستگاه تصفیه هوا در کل برای تصفیه هوای مکان های بسته استفاده می شود. این دستگاه کاربرد های بسیار زیادی دارد و از آن‌می توان در تمامی مکان ها از ادرات گرفته ، بانک ها ، رستوران ها ، بیمارستان ها ، خانه سالمندان و بسیاری مکان های دیگر استفاده کرد. دستگاه تصفیه هوایی که در منزل و برای کرونا زدایی و تصفیه هوای منزل مورد استفاده قرار می گیرد ، دستگاه تصفیه هوا خانگی نامیده می شود. دستگاه تصفیه هوا در اندازه های مختلفی تولید می شود. مدل هایی که برای استفاده در منزل طراحی شده اند اندازه نسبتا کوچکتری دارند.

دستگاه تصفیه هوا خانگی

اگر در منزل فرد مبتلا به کرونا وجود دارد ، جهت جلوگیری از ابتلای سایر اعضای خانواده بهتر است از دستگاه تصفیه هوا برای کرونا در منزل استفاده گردد. علاوه بر مبارزه با بیماری کرونا استفاده از این دستگاه برای افرادی که در کلانشهر ها زندگی می کنند بسیار ضروری است. زیرا هوایی که تنفس می شود سرشار از گاز های آلوده و سمی می باشد که برای سلامتی مضر بوده و ریه ها را در دراز مدت دچار مشکل خواهد کرد. دستگاه تصفیه هوا با ایجاد اکسیژن کافی در منزل ، باعث شادابی پوست شده و از پیری زودرس جلوگیری می کند. این دستگاه با ایجاد هوای لطیف باعث آرامش و شادی در منزل خواهد شد.

ویژگی های دستگاه تصفیه هوا خانگی برای کرونا

این ویژگی ها در واقع در تمامی دستگاه های تصفیه هوا مشترک بوده و هر دستگاه چندین المان را داشته و بعضی نیز کامل تر بوده و المان های بیشتری را دارا می باشند.

محصول پیشنهادی : دستگاه ضد عفونی کننده دست

نمایشگر وضعیت دستگاه: همانطور که از نامش پیداست وضعیت سیستم را بر روی یک صفحه دیجیتالی نمایش می دهد.

فیلتر : هر دستگاه تصفیه هوا دارای فیلتر های خاصی می باشند. هرچه تعداد فیلتر هایی که در دستگاه استفاده می شود ، بیشتر باشد دستگاه کامل تر بوده و هوای پاک تری وارد محیط خواهد کرد.

تایمر : در بعضی مدل های دستگاه تصفیه هوا سیستم تایمر نصب شده است. به عنوان مثال دستگاه را روی دو ساعت تنظیم می کنیم و بعد از دو ساعت سیستم خود به خود خاموش خواهد شد. در بعضی موارد هم که دستگاه فاقد تایمر می باشد ، در مواقع نیاز دستگاه را روشن کرده و استفاده می کنیم و بعد از مدتی آن را خاموش می کنیم.

دستگاه تصفیه کننده هوا

کنترل از راه دور : در دستگاه هایی که دارای سیستم کنترل از راه دور می باشند ، می توان با استفاده از کنترل دستگاه را روشن خاموش کرده و یا تایمر را با استفاده از کنترل تنظیم کرد. این گزینه جهت راحتی کاربران در دستگاه تصفیه هوا قرار داده شده است.

سیستم یون ساز : سیستم یون ساز در دستگاه تصفیه هوا با تزریق اکسیژن در هوا و حذف آلاینده های یون‌ مثبت و نیز تلطیف هوا ، هوایی بسیار مطبوع وارد محیط خواهد کرد. دستگاهی که خریداری می کنید بهتر است این گزینه را داشته باشد.

عملکرد بخور : این ویژگی نیز در بعضی مدل های دستگاه تصفیه هوا اضافه شده است. اگر در منزل دستگاه بخور دارید و یا خود به صورت دستی و سنتی در زمان گرفتگی گلو و سرماخوردگی از بخور استفاده می کنید نیازی به این المان نیست. زیرا هر چه المان های دستگاه کامل تر باشد قیمت آن افزایش خواهد یافت.

حسگر بو و حسگر گرد و غبار نیز  از المان های این دستگاه بوده و کارایی آن را افزایش می دهند.

عوارض دستگاه تصفیه هوا

دستگاه تصفیه هوا اگر استاندارد های لازم را نداشته باشد دارای عوارضی می باشد که حتما باید به آن توجه شود. اگر دستگاه غیر استاندارد باشد ، لامپ های UV که بر روی آن جهت استریل هوا نصب شده اند ، به اطراف پخش شده و سلامتی افراد را به خطر خواهد انداخت. بعضی از دستگاه های غیر استاندارد نیز جهت از بین بردن آلودگی های هوا گاز ازن در هوا پخش می کنند . این گاز در صورت عدم رعایت استاندارد ها برای بدن و سلامتی مضر است. بعضی از مدل های دستگاه تصفیه هوا برای تصفیه آلودگی های سنگین آیونایزر ها را در هوا  پخش می کنند. اگر این عمل این کنترل نشده باشد ، عوارض ریوی دارد. پس حتما دستگاه تصفیه هوا را از شرکت های معتبر خریداری کنید.

بهترین دستگاه تصفیه هوا برای کرونا

در کل می توان گفت بهترین دستگاه تصفیه هوا ، دستگاهی است که استاندارد های لازم را داشته باشد ، دستگاه استاندارد عوارض خاصی بر سلامت انسان ها ندارد و مورد تایید وزارت بهداشت می باشد. قیمت مناسب نیز باید هنگام خرید دستگاه تصفیه هوا مورد توجه قرار گیرد. هنگام خرید به برند دستگاه و ویژگی های آن بسیار توجه کنید تا بتوانید بهترین مدل را انتخاب کرده و خریداری کنید. خرید از شرکت های معتبر گزینه خوبی است. زیرا هم برای محصولاتشان ضمانت ارائه می کنند و هم خدمات پس از فروش دارند.

قیمت دستگاه تصفیه هوا

 قیمت دستگاه تصفیه هوا به عوامل گوناگونی بستگی دارد. اولین گزینه که بر قیمت این دستگاه تاثیر گذاشته است ، برند  دستگاه و کشور تولید کننده آن می باشد. هر چه برند معروفتری انتخاب کنید قیمت آن بالاتر خواهد رفت. دستگاه تصفیه هوا ایرانی قیمت مناسب تری دارد. از موارد مهم دیگر که بر قیمت این دستگاه تاثیر دارد ، مساحت تحت پوشش تصفیه کننده می باشد. هر چه مساحت تحت پوشش آن بیشتر باشد ، قیمت دستگاه بالاتر خواهد رفت.

تعداد المان ها و ویژگی هایی که دستگاه دارد نیز بر قیمت آن تاثیر دارد. هر چه دستگاه کامل بوده و المان های بیشتری را شامل شود ، قیمت بالاتری خواهد داشت. هنگام خرید دستگاه تصفیه هوا برای کرونا حتما از قبل تحقیقات لازم را انجام داده و اطلاعات کافی در مورد دستگاه کسب کنید و بعد نسبت به خرید آن اقدام کنید . پیشنهاد می کنیم در این خصوص با کارشناسان شرکت ما تماس گرفته و اطلاعات مفیدی از دستگاه ، قیمت آن و نحوه استفاده از آن کسب کنید.

قسمت نظرات :
 1. avatar صالحه چراغی

  با سلام و وقت بخیر،آیا این دستگاه برایه محیط های بزرگتر مثله بانک ها هم قابل استفاده هست و قیمته محصول چقدرهست و آیا ضمانت هم داره؟ و نحوه ی پرداخت و دریافت دستگاه به چه شکل هست؟؟

  • avatar وین طب

   با سلام این دستگاه برای محیط های تا متراژ ۱۱۵ متر مربع جوابگو هست و در صورت بیشتر بودن ابعاد بایستی تعداد دستگاه بیشتری استفاده کنید . بله دو سال ضمانت دارد قیمت محصول هم در سایت درج شده است . برای سفارش این محصول تماس بگیرید

 2. avatar احمد میری

  س وقتتون بخیر مدل خانگی واسه ۹۰ متر چند در میآد ؟

  • avatar وین طب

   با سلام همین دستگاه تا متراژ ۱۱۰ متر جوابگو هست

 3. avatar مریم حیدری

  سلام برای متراژ ۱۰۷ متر دوخوابه دستگاهی میخوام که بخور هم داشته باشه قیمت بدین لطفا ۰۹۱۲۷۵۴۷***

برای ما پیام بگزارید :