خرید بوتاکس – قیمت بوتاکس صورت

حتماً تاکنون در مورد جوانسازی پوست با بوتاکس شنیده اید و می دانید تا چه حدی در رفع چین و چروک های پوست موثر می باشد. اما هر عملی که به منظور زیبایی پوست انجام می شود، مزایا و معایب خاص خود را داشته و لازم است افراد قبل از تزریق، کاملاً با آن آشنا شوند. پزشکان و تزریق کنندگان بوتاکس نیز باید اطلاعاتی جامع از مزیت ها و عوارض بوتاکس داشته باشند تا از آن به نحو احسنت استفاده کنند. در این متن، به هر آنچه که در مورد تزریق بوتاکس نیاز است اشاره کردیم و نیز عملکرد و کاربردهای مختلف بوتاکس را مورد بررسی قرار دادیم و قیمت بوتاکس، خرید بوتاکس و فروش آن را شرح دادیم. اما ابتدا لازم می دانم تعریفی کلی از بوتاکس آورده شود: 

بوتاکس چیست؟

در حالت کلی، بوتاکس پروتئینی تصفیه شده است که از سم بوتولینوم نوع A تشکیل شده که سمی بودن آن، سبب نگرانی برخی افراد می شود. اما در صورت تزریق آن به درزهای کنترل شده پوست، موثر واقع شده و خطرآفرین نیست. حتی در درمان برخی بیماری ها و  دردها از جمله میگرن نیز تاثیرگذار است. پزشک این ترکیب را به بخش زیرین پوست تزریق می کند تا عضلات نواحی مورد نظر، به صورت موقت فلج شده و چین و چروک های سطحی و عمیق رفع گردند و زیباجو پوستی جوان و زیبا داشته باشد. به همین دلیل در بیشتر مراکز زیبایی از بوتاکس، جهت مقابله با پیری و جلوگیری از بروز زودرس آن استفاده می شود. بوتاکس را می توان همراه با دیگر روش های زیبایی از جمله: تزریق ژل، چربی، میکرودرم ابریژن، مزوتراپی، فیلرهای پوستی و … استفاده کرد.

قیمت بوتاکس

به بیانی دیگر باید گفت: بوتاکس بعد از تزریق، به گیرنده های خاص وصل شده و از اتصال گیرنده های شیمیایی به آن ناحیه پیشگیری می کند که مستقیماً روی عصب تاثیرگذار است. به همین دلیل هیچگونه فعالیت عضلانی و سوخت و ساز در آن بخش صورت نمی گیرد. افرادی که تعریق بیش از حد دارند نیز می توانند از روش بوتاکس استفاده کنند تا میزان تعریق در آنها بطور چشمگیری کاهش یابد.  

برخی افراد بوتاکس را با ژل اشتباه می گیرند، اما باید گفت: بوتاکس سبب تحت تاثیر قرار گرفتن عضلات می شود و فروش بوتاکس در بازار با قیمتی مناسب تر از ژل عرضه می گردد. در واقع ژل بمنظور پر شدن نواحی مورد نظر و حجم دهی به گونه ها، لب ها و … استفاده می گردد (البته امروزه بوتاکس گونه نیز رواج یافته است).

بوتاکس چه مزایایی دارد؟

 • موثر در زیبایی طبیعی چهره

جوانسازی پوست با بوتاکس، روشی ایده آل برای افزایش زیبایی طبیعی چهره است. بطوری که چین و چروک های پوست را بصورت کاملاً طبیعی رفع می کند. 

خرید بوتاکس
 • جوانسازی غیر تهاجمی و سریع پوست

بیشتر روش های جوانسازی و زیبایی پوست، به صورت تهاجمی صورت می گیرد. بطوری که بعد از زیباسازی پوست قرمزی، التهاب، ورم، کبودی و … مشاهده می شود و گاهی به دوران نقاهت نیز نیاز است. اما بوتاکس روشی غیرتهاجمی بوده و سریع خوب می شود. بگونه ای که بلافاصله بعد از تزریق، می توان به کارهای روزمره پرداخت و آثاری از کبودی و ورم روی پوست مشاهده نخواهد شد. تزریق بوتاکس چند دقیقه ای بیشتر طول نمی کشد، بنابراین می توان گفت این روش جوانسازی، روشی کاملاً غیرتهاجمی و غیرجراحی بوده و به سهولت و سرعت بالا قابل انجام است. فقط بهتر است تزریق بوتاکس را به پزشک متخصص بسپارید.

 • تاثیرگذاری فوری

بوتاکس جزو روش های جوانسازی فوری است، یعنی چند روز بعد از تزریق می توان نتیجه آن را روی پوست مشاهده کرد و تاثیر کلی آن روی صورت، در ۱۰ روز کامل می شود. این در حالیست که تاثیر سایر روش های جوانسازی از جمله prp، پلاسما درمانی و … روی پوست، چندین ماه بعد نمایان می گردد.

 • قیمتی مناسب

بوتاکس نسبت به سایر روش ها و عمل های زیبایی ارزان قیمت تر است و از آنجایی که به مرور تاثیری دائمی روی رفع چین و چروک های پوست می گذارد، در طولانی مدت نیازی نخواهید داشت چین و چروک های صورتتان را با هزینه ای بالا از بین ببرید. پس می توان نتیجه گرفت که بوتاکس در کاهش هزینه ها بسیار موثر بوده و جزو روش های زیبایی بصرفه به حساب می آید.

خرید بوتاکس

امروزه در بازار با خرید و فروش انواع بوتاکس روبرو هستیم که هر کدام قیمت مختص به خود را دارند. بسیاری از زیباجویان قبل از تزریق بوتاکس، جویای قیمت آن هستند. اما باید گفت قیمت بوتاکس بنا به میزان بوتاکس مورد نیاز تعیین می گردد، هر چه بوتاکس کیفیت بالاتری داشته باشد، ماندگارتر بوده که در این حالت، قیمت آن نیز گران تر خواهد بود. ما برای رضایت مشتری، خرید بوتاکس را جدی گرفته ایم و آن را از نوع درجه یک انتخاب می کنیم.

 • قابلیت کنترل و تنظیم توسط پزشک

پزشک معالج می تواند عمل بوتاکس را بصورت کاملاً کنترل شده انجام دهد. بنابراین افراد باید قبل از تزریق، ویزیت شوند تا پزشک نواحی مورد نظر را تعیین نموده و تنها به قسمت هایی از صورت که لازم است، بوتاکس تزریق کند. همچنین پزشک باید مطابق با نوع پوست و میزان چین و چروک های موجود، از میزان معینی بوتاکس استفاده نماید. تعداد دفعات تزریق نیز برحسب نوع پوست، نواحی مورد نظر (پیشانی، زیرچشم ها و …) متغیر است. در ذیل تصاویر بوتاکس و نمونه ای از بوتاکس صورت قبل و بعد از تزریق را آورده ایم.

عکس قبل و بعد بوتاکس
عکس قبل و بعد بوتاکس
قبل و بعد بوتاکس
قبل و بعد بوتاکس

کاربردهای مختلف بوتاکس

امروزه از روش درمانی بوتاکس، تنها بمنظور جوانسازی صورت استفاده نمی شود؛ بلکه کاربردهای مختلفی دارد که در این بخش قصد داریم آنها را شرح دهیم:

در حالت کلی روش درمانی بوتاکس، فقط روی چین و چروک های پویا یا چین و چروک هایی که بر اثر حرکت عضلات صورت ظاهر می گردند تاثیر دارد که بیشتر آنها در بخش فوقانی صورت (خطوط روی پیشانی، خط اخم، چین و چروک های ناشی از پنجه کلاغی دور چشم) قرار دارند. این خطوط بر اثر اخم، لبخند، تنگ کردن چشم و حالات مختلف صورت بوجود می آیند.

انواع بوتاکس

بوتاکس، جهت درمان چین و چروک هایی که بر اثر لاغری یا افتادگی پوست ایجاد شده اند مناسب نیست. بوتاکس بمنظور حالت دهی و بازسازی موها نیز استفاده می شود. از دیگر کاربردهای این روش درمانی، رفع تعریق شدید در زیر بغل و کف دست ها، رفع انحرافات چشمی و بینی، درمان میگرن، درمان مثانه بیش فعال، رفع فلجی صورت و … است. در واقع بوتاکس روشی مناسب برای رفع خطوط عرضی پیشانی، خط اخم بالای بینی و چروک های موجود در این ناحیه (بینی)، بالا بردن خفیف گوشه خارجی ابروها، رفع چروک های عمودی و عرضی گردن، چروک های بالای لب و گوشه های دهان است.

نحوه تزریق بوتاکس و مراحل انجام آن

قبل از تزریق باید نواحی مورد نظر از صورت را تمیز و ضدعفونی کرد، پزشک می تواند از بی حسی موضعی نیز استفاده کند. هدف از تزریق بوتاکس، فلج کردن موقت نواحی مورد نظر از جمله پیشانی است تا حالت ساکن داشته و به سمت بالا حرکت نکند، این عامل از بروز چین و چروک های موجود جلوگیری می کند و حالت پیشگیرانه نیز دارد. در واقع بوتاکس پیشانی در بین عموم رایج تر است.

بوتاکس

در حالت کلی بوتاکس در سه ناحیه مختلف صورت بیشتر تزریق می شود که این بخش ها شامل: بخش بالای پیشانی، بخش برآمده پیشانی (مابین دو ابرو) و خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم ها می باشد. بعد از اینکه فرد برای تزریق آماده شد، باید از سرنگ ظریفی جهت تزریق استفاده کرد و این عمل باید با دقت بالا انجام شود. در واقع بوتاکس مستقیماً به عضله ها تزریق شده و آنها را موقتاً فلج می کند.

در صورتی که بوتاکس به ناحیه پیشانی تزریق شود، ماهیچه ها منقبض شده و ابروها بالا خواهند رفت؛ به همین دلیل از بوتاکس جهت لیفت ابروها نیز استفاده می گردد. بوتاکس را می توان در ۵ نقطه پیشانی تزریق کرد و اگر پیشانی زیباجو بزرگ باشد، می توان بوتاکس را در نقاط بیشتری تزریق نمود.

اگر بوتاکس به بخش برآمده پیشانی (میان دو ابرو) جهت رفع خط اخم تزریق شود، ماهیچه ها حالت ثابت خواهند داشت و وقتی فرد ابروهایش را جمع می کند، چروک ایجاد نخواهد شد. زمانی که افراد می خندند، ماهیچه ای که در پیرامون چشم ها وجود دارد منقبض شده و خطوطی ایجاد می شوند که به آنها خطوط پنجه کلاغی می گویند. ( کیت پی ار پی ) این خطوط به مرور عمیق شده و تبدیل به چین و چروک می شود؛ بنابراین در این نواحی نیز می توان بوتاکس تزریق کرد تا ماهیچه ها ثابت مانده و چروک تشکیل نشود.

دلیل منقبض شدن عضلات

در حالت کلی بوتاکس نوعی سم فلج کننده یا نوروتوکسین است که سیستم عصبی را تحت تاثیر قرار داده و عملکرد انتقال سیگنال عصبی که مسبب اصلی منقبض شدن عضلات است را مختل می نماید. دلیل انقباض هر عضله، آزاد شدن یک پیام رسان شیمیایی (استیل کولین) توسط عصب، به سلول های عضله است. در واقع استیل کولین، به گیرنده سلول های عضله وصل شده و سبب تجمع یا انقباض سلول ها می گردد. بوتاکس از ترشح استیل کولین پیشگیری می کند تا عضلات منقبض و سفت نشوند.

توجه:

تزریق بوتاکس نیاز به داشتن مهارت بالا دارد؛ زیرا اغلب اتفاق افتاده افراد جهت کاهش هزینه ها، تزریق بوتاکس را به پزشکان بی تجربه و یا افراد غیرمتخصص سپرده اند و با افتادگی ابروها و پلک ها مواجه شده اند. در حالت کلی پزشک پوست و مو، باید میزان بوتاکس کاربردی برای پیشانی را بررسی نموده و از تزریق بیش از حد آن خودداری کند تا عوارض نامطلوبی نداشته باشد.

بوتاکس مصپورت

نکاتی که قبل از تزریق بوتاکس باید مورد توجه قرار گیرد:

 • قبل از تزریق بوتاکس، حتماً با پزشکی متخصص و باتجربه مشورت کنید تا نواحی مورد نظر از پوست که نیاز به جوانسازی دارد را تعیین کند.
 • روز تزریق آرایش نکنید و صورت خود را تمیز بشورید تا پوستتان بعد از تزریق عفونت نکند.
 • جهت تزریق بوتاکس از مراجعه به مراکز غیرتخصصی از جمله آرایشگاه ها و … بپرهیزید.
 • قبل از تزریق می توان از بی حس کننده موضعی استفاده کرد تا درد احساس نشود.
 • اگر داروهای شل کننده عضلات، داروهای ضد حساسیت و خواب آور مصرف کرده اید، حتماً پزشک را مطلع سازید.
 • از مصرف داروهای رقیق کننده خون خودداری کنید تا بعد از تزریق، احتمال بروز کبودی و خونریزی به حداقل میزان ممکن برسد.
 • اگر هدف از تزریق بوتاکس، رفع تعریف کف دست ها و پاها باشد؛ می توانید از بی حس کننده موضعی استفاده کنید.

مراقبت بعد از بوتاکس

 • بعد از تزریق بوتاکس، از ماساژ دادن نواحی مورد نظر تا ۲۴ ساعت بپرهیزید تا از پخش شدن به نواحی دیگر پیشگیری شود.
 • بعد از تزریق تا ۴۸ ساعت از انجام ورزش های سنگین، سونا رفتن و قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کنید و نیز بهتر است تا ۴ ساعت از خوابیدن و حمام کردن بپرهیزید.
 • بعد از تزریق تا ۲۴ ساعت از انجام هر نوع فعالیت ورزشی امتناع بورزید.
 • بعد از تزریق تا ۴ ساعت از دراز کشیدن و خم شدن دوری کنید.

بوتاکس برای چه کسانی مناسب است و برای چه کسانی مناسب نیست؟

تمامی کسانی که نمی خواهند در حین خنده، اخم کردن و … روی پوستشان چروک بیفتد؛ می توانند از بوتاکس استفاده کنند و نیز این روش برای همه افرادی که اهداف درازمدت دارند و می خواهند در آینده پوستی صاف و بدون چین و چروک داشته باشند مناسب است. اما این روش درمانی محدودیت هایی نیز دارد. برای مثال: این روش جوانسازی برای افراد زیر ۱۸ سال مناسب نیست. در حالت کلی بهترین کاندید برای تزریق بوتاکس، افرادی هستند که از لحاظ روانی و جسمانی از سلامت کامل برخوردارند.

پیشنهاد به شما : لوله خونگیری

از آنجایی که بوتاکس نوعی سم است، برای زنان باردار یا شیرده مضر می باشد. همچنین افرادی که به بیماری های عضلانی از جمله: میاستنی گراویس مبتلا هستند، بهتر است از تزریق بوتاکس خودداری کنند.

در صورت استفاده از داروهای ضد انعقاد از جمله وارفارین، باید تزریق بوتاکس را متوقف کرد. هر چه دارو دوز بیشتری داشته باشد، تزریق بوتاکس مضرتر خواهد بود.

افراد مبتلا به نارسایی کلیه، ms و افرادی که با بیماری سرطان درگیرند، باید در تزریق بوتاکس احتیاط کنند. زیرا ممکن است داروهایی که استفاده می کنند با ترکیبات داخلی بوتاکس تداخل یابند و سلامتی آنها را به خطر بیاندازد.

مصرف کنندگان مکمل های دارویی و ویتامین ها نیز باید قبل از تزریق بوتاکس احتیاط کنند. زیرا ممکن است مکمل هایی نظیر آسپرین، ادویل، ایبوپروفن، اکسیدیرین، موترین، ویتامین E، امگا ۳ و … با ترکیبات بوتاکس همخوانی نداشته باشند و در بدن اختلال ایجاد کنند. بنابراین از دو هفته قبل تزریق، مصرف این داروها را باید متوقف کرد.

برخی با فلج ناگهانی عضلات بدن و صورت مواجه هستند، این دسته از افراد نباید بوتاکس تزریق کنند؛ زیرا بوتاکس دارای سم بوده و عضلات را فلج می کند. بنابراین بعد از تزریق، بیماری آنها را تشدید خواهد کرد.

چه سنی برای تزریق بوتاکس مناسب است؟

جوانسازی و زیبایی از دغدغه بیشتر افراد است و برای زیباتر شدن، محدودیت سنی وجود ندارد. اما اغلب افراد ۲۰ تا ۳۰ ساله جهت پیروی از هیجانات، نواحی پیشانی را بوتاکس می کنند تا ابروهای کشیده ای داشته باشند. اما این سن برای بوتاکس مناسب نیست و بر طبق بررسی هایی که در این زمینه صورت گرفته، ثابت شده بهترین سن بوتاکس ۳۵ سال به بالا است؛ چرا که در این سن ذخیره چربی زیرپوستی کاهش یافته و رفته رفته علائم پیری (چین و چروک و افتادگی پوست)، ظاهر می گردد. بنابراین با تزریق بوتاکس می توان روند پیری را کاهش داد.

نکات قابل توجه در مورد عوارض بوتاکس

گاهی ممکن است بعد از بوتاکس، محل تزریق عفونت کند که دلیل این امر می تواند عدم استریل شدن وسایل تزریق از جمله: سرنگ و کیت های مخصوص تزریق بوتاکس باشد.

دیگر عوارض بوتاکس می تواند افتادگی پلک ها، افزایش خطوط کناری بینی، تورم بافت های لنفاوری، بی حسی صورت، عدم تقارن صورت، شل شدگی پلک، لبخندهای مصنوعی و … باشد. تمامی این عوارض در صورتی رخ می دهند که تزریق کننده تخصص کافی نداشته و بی تجربه باشد.

ممکن است برخی افراد در محل تزریق بوتاکس، دچار حساسیت های خفیف تا شدید شوند. پس اگر بار اولتان است که می خواهید بوتاکس تزریق کنید، تست حساسیت انجام دهید.

تزریق بوتاکس را به زنان شیرده توصیه نمی کنم؛ زیرا بوتاکس حاوی مقدار زیادی سم بوده و از آنجایی که نوزادان، مواد مورد نیاز خود را از طریق شیر مادر تامین می کنند؛ خطرآفرین است. همچنین زنانی که قصد بارداری دارند، باید تزریق بوتاکس را متوقف کنند.

عوارض احتمالی بعد از تزریق بوتاکس

 • ممکن است بعد از تزریق، کبودی ایجاد شود که این امر نگران کننده نیست و خیلی زود از بین می رود.
 • به ندرت ممکن است فرد تزریق کننده دچار سردرد شود که زیاد طولانی نیست، این عارضه حدوداً ۲۴ الی ۴۸ ساعت طول می کشد تا رفع گردد.
 • درصد کمی از افراد بعد از تزریق، با افتادگی پلک مواجه می گردند که نگران کننده نیست، معمولاً این عارضه ۳ هفته بعد از تزریق رفع می گردد. در واقع افتادگی پلک در زمان جابجایی بوتاکس صورت می گیرد؛ به همین دلیل پزشک بعد از تزریق، به مشتریان توصیه می کند که از ماساژ دادن مکان تزریق جداً خودداری کنند.
 • تورم یا درد خفیف در پیرامون محل تزریق از دیگر عوارض احتمالی بوتاکس می باشد و نیز گاهی در ناحیه مورد نظر، بی حسی احساس می شود که زودگذر است.
 • ممکن است عضلات پیرامون محل تزریق، دچار ضعف شوند که این امر نادر بوده و در صورت ضعف عضلات، در کوتاه مدت رفع می گردد.

انواع بوتاکس

بوتاکس دیصپورت : از سری محصولات انگلستان است که با نام تجاری بوتولینوم نیز شناخته می شود. این بوتاکس بعد از تزریق سبب مسدود شدن موقت فعالیت های عصبی عضلات می گردد.

بوتاکس مصپورت : نام تجاری این نوع بوتاکس نیز بوتولینوم است، در حالت کلی بوتاکس مصپورت برای جوانسازی پوست صورت استفاده می شود و عملکرد آن همانند بوتاکس دیسپورت است، تنها تفاوت آنها در این است که بوتاکس مصپورت کم هزینه تر و ارزان قیمت تر از نوع قبلی می باشد.

بوتاکس زئومین: این نوع بوتاکس محصول کشور آلمان است و از نام های تجاری دیگر بوتولینوم می باشد.

بوتاکس نرونوکس: نرونوکس از سری محصولات کشور کره بوده و نام تجاری این بوتاکس هم مثل سری های قبل، بوتولینوم است. 

توجه: تمامی این بوتاکس ها توسط وزارت بهداشت و درمان به تایید رسیده اند.

جوانسازی پوست صورت با پلاسما درمانی

تقویت و درمان ریزش مو با روش پی ار پی

قسمت نظرات :
 1. avatar شروین شیرازی

  سلام
  شما کیت پی آر پی هم دارین؟

  • avatar وین طب

   سلام بله موحود داریم
   به این صفحه مراجعه کنید » کیت پی ار پی

برای ما پیام بگزارید :