جوانسازی پوست صورت با پلاسما درمانی

اگر دارای پوستی ناصاف هستید یا احساس می کنید پوستتان طراوت و شادابی قبل را ندارد، نگران نباشد. در این مقاله شما را با راهکاری مناسب، برای جوانسازی و ترمیم پوست آشنا می کنیم که تولید کلاژن در پوست را بطور چشمگیری افزایش داده و حتی در رفع چین و چروک های پوست نیز موثر است.  برخی از افراد برای جوانسازی پوستشان دست به هر کاری زده اند، اما موفق نشده اند. به همین دلیل توصیه می کنم از روش جوانسازی پوست با پلاسما درمانی استفاده کنید که کاملاً غیرتهاجمی بوده و بصورت سرپایی انجام می شود.

جوانسازی پوست با پلاسما ، بسیار کم هزینه بوده و برعکس سایر روش های زیباسازی پوست، دردناک نیست. از آنجایی که مواد اولیه برای پلاسما درمانی، خون خود فرد است؛ هیچ عوارض جانبی نداشته و طی چند مرحله پلاسما درمانی، پوست آسیب دیده کاملاً احیا و بازسازی می شود. اما پلاسما درمانی چیست و توسط چه دستگاهی قابل انجام است؟ در ادامه این موضوع را بررسی می کنیم:

تعریف کلی پلاسما درمانی

پلاسما درمانی همان پلاسمای غنی شده از پلاکت خون است که به آن پی ار پی نیز گفته می شود. میزان پلاکت موجود در پلاسما (PRP)، ۵ برابر بیش از خون طبیعی است، به همین دلیل در ترمیم و بازسازی زخم و پوست های آسیب دیده بسیار خوب عمل می کند. از روش پلاسما درمانی برای سایر مشکلات پوستی از جمله: افتادگی پوست، بهبود جای زخم، بریدگی ها، خوش فرم سازی بینی، روشن سازی پوست و … نیز استفاده می شود.

برای جداسازی پلاکت های موجود در خون و تهیه پلاسما، نیاز به دستگاه سانتریفیوژ است. بعد از ریختن خون به داخل کیت های مخصوص، می توان آن را به داخل دستگاه منتقل کرد تا گلبول های قرمز خون از پلاکت ها جدا شده و پلاسما تولید شود. بر طبق تحقیقات بعمل آمده، ثابت شده جوانسازی پوست با پلاسما درمانی، در بین عموم محبوبیت بالایی داشته و تاثیر آن روی پوست، تا چند سال باقی می ماند. 

پلاسما درمانی صورت

مزیت های جوانسازی پوست با پلاسما درمانی

 • تزریق سریع

همانطور که گفته شد برای جوانسازی پوست با پلاسما درمانی، نیاز به بستری شدن نیست و این کار بصورت سرپایی صورت می گیرد. تنها ناحیه مورد  نظر را باید با دارو بی حس کرد و مدت زمان پلاسما درمانی صورت و …، فقط نیم ساعت طول می کشد.

 • ماندگاری بالا

درست است پلاسما درمانی جهت جوانسازی پوست، روشی دائمی نیست و مدت زمان مقرری دارد؛ اما در طولانی مدت اثر آن روی صورت و … باقی می ماند. این مدت زمان می تواند ۲ تا ۳ سال باشد (متناسب با نوع پوست متغیر است). البته بعد از پلاسما درمانی، ۳ الی ۴ ماه طول می کشد تا اثر آن بر روی صورت نمایان گردد.

جوانسازی پوست صورت
 • طبیعی و بدون عوارض

جوانسازی پوست با پلاسما درمانی، روشی کاملاً طبیعی بوده و از هیچ مواد خارجی استفاده نمی شود. این روش درمانی با خون خود فرد فرموله می گردد؛ به همین دلیل تزریق با آلرژیک و عفونت همراه نخواهد بود.

 • ترمیم و بازسازی پوست

در روش پلاسما درمانی، پوستی بسیار لطیف و زیبا خواهید داشت و اگر پوستتان آسیب دیده و یا در آن آثاری از جای زخم و … وجود دارد؛ طی چند ماه بعد از تزریق، ترمیم و بازسازی می گردد.

 • سرشار از پلاکت

پلاکت ها سلول های زنده بدن هستند که سبب بهبود بافت های آسیب دیده شده و در تولید سلول های جدید در پوست نیز تاثیر گذارند. بعد از تزریق پلاکت های تغلیظ شده یا همان پلاسما به هدف، بستری تشکیل می شود که مسبب ایجاد کلاژن در پوست است. به همین دلیل به مرور پوست صاف و سفت شده و چین و چروک های موجود نیز رفع و رنگ پوست روشن تر می شود.

جوانسازی پوست صورت با پلاسما درمانی بهتر است یا فیلر؟

جوانسازی صورت با پلاسما درمانی

خطوطی که روی پوست وجود دارد (بخصوص نواحی لب ها و دهان)، چهره را پیر و خسته نشان می دهند، در این حالت اگر از روش فیلر برای جوانسازی استفاده شود، باید این نواحی را با موادی نظیر هیالاورونیک اسید پر کرد. اما در جوانسازی پوست با پلاسما درمانی، هدف تنها پر کردن خطوط موجود نیست، بلکه در تمامی نقاط صورت، پلاسمای غنی از پلاکت تزریق می شود تا پوست شروع به کلاژن سازی نموده و فرد ظاهری جوان تر داشته باشد. البته با پلاسما گونه ها تا حدودی حالت پر خواهند داشت، اما فیلر هیچ تاثیری روی پر نشان دادن گونه ها ندارد.

 عوارض پلاسما درمانی

 • جوانسازی پوست با پلاسما درمانی، بدلیل سازگاری بالا با بدن انسان عوارض چندانی ندارد. فقط ممکن است محل تزریق تا چند روز کبود شود، البته کبودی در روزهای آتی رفع می گردد.
 • در پوست های حساس، ممکن است تورم، خارش و قرمزی خفیف ایجاد شود که این علائم در طی چند روز از بین می روند.

موارد استفاده از پلاسما درمانی

 • کاهش چین و چروک های صورت
 • ترمیم و بازسازی جای زخم، جوش و بریدگی
 • قابلیت استفاده جهت جلوگیری از ریزش مو و تقویت آن
 • کمک به کلاژن سازی و جوانسازی پوست
 • قابلیت استفاده جهت رفع عیوب بینی
 • روشن سازی رنگ پوست و رفع کدری
 • رفع افتادگی پوست

مدت زمان اثربخشی پلاسما درمانی روی پوست

جوانسازی پوست صورت

مدت زمان اثر بخشی جوانسازی پوست با پلاسما درمانی، بر حسب نوع پوست و نیاز آن به جوانسازی متفاوت است. اما حدوداً ۳ الی ۴ ماه طول می کشد تا تاثیر اولیه آن روی پوست رویت گردد. بعد از ۸ ماه می توانید تاثیر کلی آن را ببینید.

خلاصه متن

هدف ما از ارائه این مقاله، آشنا کردن شما با یک روش جوانسازی نوین بود که امروزه استفاده از آن در بین عموم رواج یافته است. اگر متن را کامل خوانده باشید حتما می دانید که جوانسازی پوست با پلاسما درمانی، بصورت کاملاً طبیعی صورت می گیرد و حالتی کاملاً غیرتهاجمی داشته و در درمان مشکلات پوستی بسیار تاثیرگذار است. همانطور که گفته شد این روش درمانی نیاز به بی هوشی ندارد، فقط باید مکان مورد نظر را با مواد بی حس کننده آغشته کرد. پلاسما درمانی بهتر است توسط پزشک متخصص صورت گیرد.

قبل و بعد پلاسما درمانی

تجهیزات مورد نیاز جهت انجام این عمل سرپایی، دستگاه سانتریفیوژ و کیت های مخصوص است که خون را برای جداسازی پلاکت، داخل کیت ها می ریزند تا به سرعت به چرخش درآمده و پلاسما تولید شود. لازم به یادآوری است که تزریق پلاسما به پوست، باید در چند دوره اجرا شده و بهتر است مابین هر دوره، یک ماه فاصله بیفتد تا تاثیر بیشتری داشته باشد.

برای ما پیام بگزارید :