اتوکلاو آزمایشگاهی – قیمت اتوکلاو ازمایشگاهی

اتوکلاو یک سیستم استریل کننده است که رابطه مستقیمی با علوم آزمایشگاهی دارد و با بخار آب تجهیزات پزشکی، آزمایشگاهی، اقلام دارویی و غذایی را با فشار و دمای بالا ضدعفونی و استریل می کند، این دستگاه زمانی که در واکنش شیمیایی به فشار و دمای بالا نیاز است به بهره برداری می رسد.

 اتوکلاو آزمایشگاهی در ظرفیت ها و مدل های متنوعی قابل تولید است و از رایج ترین نوع اتوکلاو می توان به اتوکلاوهای استوانه ای اشاره کرد که مجهز به درب می باشند، اتوکلاوهای آزمایشگاهی از ظرفیت خانگی تا ظرفیت صنعتی قابل تولید می باشند.

بخار تولیدی در اتوکلاو آزمایشگاهی مذکور از مقدار اندکی مایع و میزان فراوانی گاز تشکیل شده است، این دستگاه در یک دوره ابزارآلات و تجهیزات را مورد استریلیزاسیون قرار می دهد، اتوکلاو آزمایشگاهی با تحت فشار قرار دادن اجسام در مدت زمان تعیین شده ای اقدام به استریل سازی و ضدعفونی کردن آن می پردازد که این مدت زمان کمتر از نیم ساعت می باشد.

توجه: جهت استریل سازی ظروف بهتر است در ابتدا به پلاستیک استفاده شده در آن توجه نمایید که آیا جهت استریل سازی مناسب است یا خیر، چرا که همه پلاستیک ها را نمی توان با دستگاه اتوکلاو استریل نمود.

+ تمام استیل (درب ،طوقه،رینگ،محفظه و کاور)
+ استیل از نوع نگیر
+ هجده ماه ضمانت
+ ده سال خدمات پس از فروش
+ کنترلر دیجیتال pid با صفحه نمایش lcd
+ دستگیره های باکالیت نسوز
+ سطح آب الکترونیکی
+ قابلیت تنظیم دما و زمان
+ دارای شیر اطمینان ایتالیایی اورجینال
+ واشر دور درب از نوع سیلیکون
+ شیرهای تخلیه اب و بخار از نوع داخلی تفلون با کیفیت بالا
+ تحویل سریع با بسته بندی مرغوب جهت ارسال به تمامی شهرستانها

اتوکلاو آزمایشگاهی

ساخت اتوکلاو آزمایشگاهی

در ساخت اتوکلاو آزمایشگاهی از لحاظ ظرفیت، عملکرد و ساختار متفاوت می باشند، البته ظرفیت این دستگاه برحسب ابعاد ظروف و تجهیزات استریل شونده ساخته میشود .

 • در ساخت و طراحی اتوکلاو آزمایشگاهی از سطح قدرت بسیار بالایی برخوردار است و باکتری ها و میکروب های موجود در تجهیزات را با دقت عمل بالایی حذف می کند، این دستگاه در برابر مواد شوینده قوی و آب جوش از خود مقاومت بالایی نشان می دهد، در نتیجه طول عمر بسیار بالایی دارد.
 • این دستگاه با حرارت بالا و با رسیدن به نقطه جوش، تمامی میکروارگانیسم هایی نظیر باکتری ها  و اسپورها را نابود می  کند.

موارد استفاده از اتوکلاو آزمایشگاهی:

 • اتوکلاو آزمایشگاهی بیشترین استفاده را در آزمایشگاه ها، تجهیزات جراحی و پزشکی، صنایع داروسازی (جامدات و مایعات)، بیمارستان ها جهت استریل کردن تجهیزات و ظروف دارا می باشد.
 • میکروب شناسی، دامپزشکی، میکروبیولوژی، دندان پزشکی، صنایع غذایی و شیمیایی (جهت عمل آوری پوشش ها و سنتز هیدروترمال) از دیگر مواردی هستند که جهت استریل سازی تجهیزات و مواد نیاز به یک دستگاه اتوکلاو آزمایشگاهی احساس می گردد.
 • همچنین از این دستگاه جهت کاربردهایی نظیر خالکوبی، قارچ‌شناسی، سوراخ‌کاری بدن، عمل جراحی، داروهای دامپزشکی، دندانپزشکی و ساخت پروتز نیز استفاده می شود.

کاربرد اتوکلاو آزمایشگاهی:

اتوکلاو آزمایشگاهی با تولید بخار تجهیزاتی نظیر ظروف شیشه ای و آزمایشگاهی، ملحفه ها و تجهیزات جراحی، زباله های بیمارستان ها، محیط های کشت و … را ضدعفونی می کند و آن ها را از هر نوع آلودگی منزه می نماید، این امر کمک شایانی به جوامع پزشکی می نماید و از ورود میکروب و باکتری هایی که از طریق تجهیزات به بدن انسانی منتقل می یابد جلوگیری می نماید.

حذف هوای موجود در اتوکلاو آزمایشگاهی:

همانطور که می دانید هوای گرم نسبت به بخار جهت استریل کردن به مدت زمان بیشتری نیاز دارد، به همین دلیل پس از بستن درب اتوکلاو آزمایشگاهی میزانی از هوا در ظرف می ماند که می بایست آن را از ظرف پاک کرد.

ویژگی های اتوکلاو آزمایشگاهی:

 1. استفاده از قطعات استاندارد و کاملاً بهداشتی (تایید شده توسط سازمان بهداشت و سازمان مدیریت کیفیت)
 2. جنس بدنه و درب اتوکلاو آزمایشگاهی از فولاد مستحکم بوده که از نوع آلیاژی است.
 3. جوشکاری های اعمالی روی این دستگاه از نوع زیرپودری اتومات است.
 4. اتوکلاو آزمایشگاهی مجهز به سیستم تفکیک ساز رسوبات است که در ته نشینی مواد موجود در آب تاثیرگذار است.
 5. در دهانه ورودی بخار به دستگاه از قطعات انبساطی تحت فشار استفاده شده که از تغییر مکان لوله ورودی پیشگیری می نماید.
 6. جهت اتلاف انرژی در اتوکلاو آزمایشگاهی از عایق پشم سنگ فشرده استفاده شده که با صفحه آلومینیومی مورد حفاظت قرار گرفته است.

مزیت های اتوکلاو آزمایشگاهی:

 1. پاکسازی تمامی باکتری ها و میکروب ها از تجهیزات
 2. عملکردی خودکار
 3. تولید در ظرفیت ها و مدل های متنوع
 4. مجهز به استانداردهای معتبر جهانی
 5. مستحکم و با دوام
 6. طول عمر بالا
 7. مورد تایید مدیریت کیفیت و سازمان بهداشت
 8. قابلیت تولید بصورت سفارشی
 9. عدم اتلاف حرارت
 10. نگهداری و تعمیر کم هزینه
 11. حمایت و پشتیبانی

اتوکلاو آرایشگاهی

برای ما پیام بگزارید :